Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Події > Хосе Уґас: в Україні надто високий рівень безкарності корупціонерів

Хосе Уґас: в Україні надто високий рівень безкарності корупціонерів

Україна втрачає останню можливість продемонструвати на увесь світ здобутки антикорупційного реформування. Про це заявив голова Правління всесвітньої антикорупційної мережі Transparency International Хосе Уґас під час прес-конференції, повідомляє TI-Україна.

Міжнародна спільнота вкрай занепокоєна безкарністю топ-корупціонерів минулого політичного режиму та постійним тиском, який здійснюється на антикорупційні органи.

На думку Хосе Уґаса, законопроект №6220 позбавить Національне антикорупційне бюро змоги ефективно розслідувати корупційні дії високопосадовців, адже даний законопроект створить можливості закривати провадження по справах, які були закриті іншим органом. Тому подібний закон не можна приймати в Україні, через існуючий високий рівень безкарності.

Неприпустимим є політичний тиск, який наразі чиниться на роботу Національного антикорупційного бюро. «Натомість, на сьогоднішній день, проти В. Януковича, найвідомішого корупціонера планети за результатами опитування Unmask the Corrupt, немає жодної справи у суді за обвинуваченнями саме у корупційних злочинах. Загальна сума вкрадених коштів так і лишається невизначеною, називають суму від $7,5 млрд до $40 млрд, що сприяє відчуттю бездіяльності відповідних органів та породжує зневіру у суспільстві. Минув цілий рік, а до створення антикорупційного суду так і не було зроблено жодного реального кроку. При цьому, такий суд є єдиною можливістю розірвати коло безкарності», – наголосив Хосе Угас.

Хосе Угас вважає вкрай негативним кроком української влади запровадження нею електронного декларування громадських активістів: «Подібна практика існує лише у країнах де правлять диктатори, таких як Венесуела, Монголія, Туніс. Не хотілося б, щоб Україна, після тієї високої ціни, яку люди заплатили за право жити без корупції, приєдналася до цього сумного списку».

2016 рік, на думку Ярослава Юрчишина, виконавчого директора Transparency International Україна, став роком пустих обіцянок та незначних результатів в антикорупційній сфері. Міжнародна антикорупційна мережа Transparency International занепокоєна інтересом влади до конкурсу на посаду аудитора НАБУ та її спробами призначити свого кандидата.

Глобальна мережа Transparency International та її представництво в Україні вкотре підкреслюють про свою готовність у всебічному сприянні міжнародним контактам українських правоохоронних органів із іноземними інституціями та розслідуванні справ задля повернення коштів колишнього політичного режиму України.

Нагадаємо, що рік тому, під час зустрічі голови Правління Transparency International Хосе Уґаса з Президентом України Петром Порошенко та Генеральним Прокурором Юрієм Луценко, владою була озвучена велика кількість обіцянок. Серед них: підтримка незалежної роботи антикорупційних органів, впровадження е-декларування для усіх чиновників, створення відкритого реєстру розслідувань топ-корупції часів Януковича та повернення їх активів.

ВГОРУ