Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Події > Голови суддів часів Януковича засиділися на «золотих унітазах»

Голови суддів часів Януковича засиділися на «золотих унітазах»

Символ влади Януковича – «золотий унітаз» знайшли під будівлею Вищого адміністративного суду України. На «золотому унітазі» вмостився голова суду з «забронзовілим» обличчям та молотком – символом суддівської влади.

image3

 

Акцію під ВАСУ влаштували експерти Реанімаційного Пакету Реформ та активісти Автомайдану. Нею вони хотіли показати, що голови судів, які були призначені ще за часів Януковича, вже давно забронзовіли на своїх посадах («золотих унітазах»), проте, досі залишаються на них.

13432245_10154228344481703_4981711129329329981_n

 

 

В цей день у ВАСУ відбувався розгляд скарги на перепризначення на третій термін одного з таких голів судів – голови Черкаського апеляційного суду Бабенка В. М. Але позов судді-викривача Сергія Бондаренка відхилили.

_DSC6066

 

Експерти РПР наголошують, що питання оновлення суддівського корпусу, зокрема переобрання голів суддів – одне з ключових для успішного проведення судової реформи. Нагадаємо, закон «Про відновлення права на справедливий суд», прийнятий ще після Євромайдану, був націлений на зменшення строків перебування на посаді голів судів та, відповідно, активну ротацію «суддівських царьків». Проте, суди витлумачили його на свою користь, що дозволило багатьом одіозним суддям, таким як голова Апеляційного суду Черкаської області ВТРЕТЄ ПОСПІЛЬ стати головою суду.

_DSC6025

Чинний закон залишає можливість головам суду часів Януковича ще сім років перебувати на посаді. Саме через них режим Януковича чинив тиск на судову систему і фактично узурпував судову владу. Щоб не консервувати цей вплив і дати можливість судовій владі оновитися, потрібно змінити ці положення,

– зазначає експерт судової групи РПР Михайло Жернаков.

ВГОРУ