Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Події > Головою правління Суспільного обрали Миколу Чернотицького

Головою правління Суспільного обрали Миколу Чернотицького

27 квітня наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії України провела другий етап конкурсного відбору на посаду голови правління. У результаті таємного голосування головою правління Суспільного мовлення обрали Миколу Чернотицького, який останні чотири роки працював у команді чинного керівника компанії Зураба Аласанії та обіймав посаду члена правління НСТУ, відповідального за адміністративно-господарський напрям і регіональний розвиток.

За нього проголосували 10 членів наглядової ради із 15-ти. Андрій Шаповалов набрав 5 голосів. За Оксану Цибулю і Віталія Докаленка ніхто не проголосував.

Засідання наглядової ради відбувалося в Академії суспільного мовлення на вул. Хрещатик, 26. Вибори на посаду голови правління НСТУ наживо транслювали на ютуб-сторінці «UA: Першого».

На посаду голови правління у фіналі претендували Віталій Докаленко, Оксана Цибуля, Микола Чернотицький та Андрій Шаповалов. Кожен із них мав 20 хвилин на презентацію та відповідав на запитання членів наглядової ради.

Микола Чернотицький представив програму розвитку НСТУ за допомогою слайдів.

За словами пана Чернотицького, наразі він має команду, та якщо наглядова рада когось із них не узгодить, то є план Б.

Відповідаючи на запитання Олексія Харченка про рейтинг «UA: Першого», Микола Чернотицький відповів: «Для того, щоб “UA: Перший” зайшов у ТОП-6 каналів за рейтингом, треба закрити усі інші платформи, регіональне мовлення і весь ресурс направити на “UA: Перший”, тоді у нього з’явиться такий шанс за 6-8 років».

Пан Харченко також поцікавився, які формати запустять на «UA: Першому». Пан Чернотицький зазначив, що у 2021 році на аутсорсі мають виробляти соціальне шоу у вечірньому слоті та розважальний контент. І додав, що це не вдалося раніше зробити через брак грошей.

Микола Чернотицький також сказав, що наразі у НСТУ працюють над тим, щоб заставити Концерн РРТ купити передавач, який був би встановлений у селі Луч у Миколаївській області і забезпечив середньохвильове мовлення для «Українського радіо». Бренд «Українське радіо» залишиться, назви не будуть змінювати. Сітка мовлення «UA: Першого» поповниться контентом виробництва незалежних продакшнів, які мають поступово замінити фільми про тварин і зберегти аудиторію.

Микола Чернотицький планує, що частка «UA: Першого» у 2021 році зросте до 1,06, а у 2022 році динаміка росту зберігатиметься.

Віталій Докаленко бачив у своїй команді членів правління, які відповідали б за новинний, радійний, регіональний, господарський та юридичний напрями, «телебачення беру на себе».

Він запропонував створення новинного каналу на базі Суспільного, виробляти телесеріали, телефільми, реаліті-шоу, наприклад, із підготовки до опери.

За словами пана Докаленка, він хотів би попрацювати на Суспільному у команді когось із його конкурентів та треба знати деталі такої пропозиції. Зараз він займається розробкою фільмів і серіалів, у тому числі у співпраці з міжнародними продакшнами і міг би цей досвід використати у НСТУ.

Оксана Цибуля хотіла б, щоб Суспільне виробляло більше власного контенту різноманітних форматів.

Андрій Шаповалов у разі перемоги планував перші шість місяців «заглиблюватить, заглиблюватись і ще раз заглиблюватись» у роботу компанії. Планував зустрітися з членами правління, в яких продовжується контракт, поцікавитися станом справ у диджиталі, чому при великій кількості переглядів мала залученість аудиторії та об’їздити філії, щоб дізнатися про сьогоднішній стан справ.

Джерело: «Суспільне. Детектор медіа»

ВГОРУ