Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Голові податкового комітету вигідні українці-курці?

Голові податкового комітету вигідні українці-курці?

Голова податкового комітету блокує законопроект щодо вимог до маркування упаковки тютюнових виробів, регулювання смакових добавок у них, курильних сумішей та електронних сигарет.

Згідно із проектом закону № 2430 картинки-попередження на упаковках цигарок та інших тютюнових заходів мають збільшитися та бути з обох боків пачки, вони повинні стати страшніші, а смакові добавки, які і роблять отруту смачнішою для підлітків, мають бути заборонені. Утім одразу після реєстрації законопроекту, його, за розпорядження голови ВРУ В. Гройсмана, взяв «під опіку» Р. Насіров.

Голова податковго комітету не пропускає жодних норм, які посилюють регулювання вмісту сигарет та упаковки. РПР наголошує, що даний законопроект складовою законодавства про охорону здоров’я, а не законодавства про ринок тютюну. Тому закликають повернути це законодавче рішення на розгляд профільного (!) комітету.

Андрій Скіпальський, керівник Центру громадянського представництва «Життя», експерт РПР зазначає: «Тютюнові корпорації не сплять і в період виживання держави та народу стараються залучити більше клієнтів-курців та заблокувати будь-які регуляції, які загрожують скороченням споживання сигарет. Навіть якщо такі регуляції довели свою ефективність у ЄС та є частиною міжнародних зобов’язань».

Більше – http://gazeta.ua/blog/48208/dlya-chogo-nasirovu-viznachati-kartinki-na-pachkah-sigaret

ВГОРУ