Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Події > ГО “Життя” отримала відзнаку від Всесвітньої організації охорони здоров’я

ГО “Життя” отримала відзнаку від Всесвітньої організації охорони здоров’я

Громадська організація “Центр громадянського представництва “Життя” отримала нагороду від Всесвітньої організації охорони здоров’я за особливі досягнення у контролі над тютюном.

Це щорічна нагорода ВООЗ з нагоди Всесвітнього дня без тютюну, який святкують 31 травня, а також ця відзнака є Спеціальною нагородою Генерального директора ВООЗ, яку вручають організаціям та окремих особам за значні міжнародні досягнення у подоланні глобальної тютюнової епідемії та просуванні законодавчих ініціатив щодо контролю над тютюном. Переможців обирають за їхню тривалу роботу та внесок у здійснення досліджень, адвокацію, пропаганду здорового способу життя та іншу діяльність задля посилення контролю над тютюном.

“Неурядова організація “Центр громадянського представництва “Життя” є найбільш досвідченою організацією у сфері контролю над тютюном в Україні, яка ефективно просуває виконання Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну з 2009 року. Ця організація, із широкою мережею партнерів і експертів в Україні та за кордоном, має вражаючий досвід успішної реалізації адвокаційних кампаній щодо контролю над тютюном. Значні досягнення у боротьбі з тютюновою епідемією в Україні стали можливими завдяки підтримці цієї організації”, – йдеться на сайті ВООЗ.

“За останні сім років Україна досягла значного прогресу у сфері контролю над тютюном. Це доводить зменшення поширеності куріння на 20%. Звичайно, цей успіх став можливим завдяки об’єднаним зусиллям багатьох організацій та експертів, однак я хочу особливо відзначити ГО «Життя», адже саме вона з 2009 року самовіддано та ефективно працює для того, аби подолати тютюнову епідемію в Україні”, – зауважила Доктор Марте Еверард, керівник Бюро ВООЗ в Україні, під час вручення нагороди.

Впродовж 2010-2017 років поширеність куріння в Україні зменшилась з 25% до 20%. Це 20%-ве скорочення стало можливим завдяки підвищенню акцизів на тютюнові вироби у більш ніж 20 разів, забороні куріння в громадських місцях, зокрема закладах ресторанного господарства, забороні реклами тютюну, запровадженню попереджень про шкоду куріння на пачках сигарет та здійсненню інформаційних кампаній.

“Команда ГО “Життя” дякує ВООЗ за міжнародне визання у сфері збереження здоров’я людей від згубного впливу тютюну. Ми також висловлюємо вдячність нашим парнерам, із якими ми йдемо пліч-о-пліч у боротьбі з тютюновою епідемією. Тютнюова індустрія також не стоїть на місці, тому у нашої команди зараз нові виклики на шляху звільнення України від тютюну. Нагальними питаннями зараз є прийняття законопроектів №2820 та №4030а, які допоможуть зменшити привабливість та поширеність куріння серед дітей та молоді”,- зазначила Лілія Олефір, виконавча директорка ГО “Життя”.

 

ВГОРУ