Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Аналітика > Гліб Вишлінський: ПриватНАціоналізація: не можна допустити “договорняків”

Гліб Вишлінський: ПриватНАціоналізація: не можна допустити “договорняків”

Сьогодні вночі уряд разом з НБУ прийняв рішення про націоналізацію “Приватбанку”. Моя позиція як члена ради РПР та виконавчого директора Центру економічної стратегії, організації, яка є членом РПР, така.

По-перше, те, що є для всіх важливим – це те, як усе складається станом на тепер, є найм’якішим, найлегшим, найменш ризикованим варіантом для українців, для громадян загалом, для вкладників банку, підприємств, які на відміну від сценарію банкрутства банку, втратили б свої гроші. Тобто той формат мирної передачі банку до держави, який реалізується зараз, точки зору збереження грошей, з точки зору впливу на економічну діяльність, є найменш ризикованим. Тому що ми розуміємо, що в разі, якби “Приватбанк” зупинився, це могло би бути як через банкрутство, так і через недружню націоналізацію. Коли власники б, те що називається, “витягли б шнур із розетки” і банк би зупинився, тобто економічний вплив подібного варіанту був би найгіршим. Відповідно те, що є зараз, це м’який і позитивний варіант.

Те, що нас хвилює на сьогодні, це два моменти. Перший момент – це те, що відповідно до оцінок міністерства фінансів і НБУ, дірка в капіталі “Приватбанку” сягає від 116 до 148 млрд. грн. Ця різниця в 30 млрд. грн. – це є борги, вірніше, це є кошти субординованих пов’язаних осіб, і це є зобов’язання, зокрема, перед власниками єврооблігацій, тобто все, крім поточних та депозитних рахунків фізичних та юридичних осіб. Можна з великою ймовірністю очікувати на те, що ці 31 млрд. цих зобов’язань, а також зобов’язань перед пов’язаними особами, будуть списані. Залишається з того 116 млрд. грн. Це дуже велика сума. І відповідно ці 116 млрд. – це є та дірка, що була накопичена через фінансування банком протягом багатьох років бізнесів власників банку. І відповідно у нас є конкретні власники, колишні вже власники, це Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов, це є люди, чий бізнес, фактично, фінансувався тими грошима, які зараз державний бюджет спрямує на те, щоб докапіталізувати банк і забезпечити його платоспроможність. І відповідно до того листа, який акціонери спрямували учора до уряду, вони висловили свою готовність до реструктуризації цього боргу, однак, як показує досвід з вже майже дворічними переговорами з власниками цього банку, довіряти їм досить важко.

Читати повністю>>>  

ВГОРУ