Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Колонки > Гліб Вишлінський: Пропетляли 2017-й, пропетляємо й 2018-й. Не дивуйтеся, що рухаємося повільно

Гліб Вишлінський: Пропетляли 2017-й, пропетляємо й 2018-й. Не дивуйтеся, що рухаємося повільно

Гліб Вишлінський для Української Правди

Які ж передноворічні дні без підбиття підсумків року.

Ось мій варіант:

ПЕРЕМОГИ РОКУ

● Ухвалення пенсійної реформи. Збалансування пенсійної системи та збільшення справедливості завдяки більшому впливу трудового стажу.

● Початок реформи охорони здоров’я. Можливість поліпшити якість життя людей за ті самі гроші.

● Запуск системи автоматичного відшкодування ПДВ. Можливість закрити одне з найбільших джерел політичної корупції в Україні.

ПОРАЗКИ РОКУ

● Погіршення репутації держави внаслідок невиконання зобов’язань у рамках домовленостей з МВФ та ЄС.

● Сповільнення реформ. Низькі темпи економічного зростання через високі ризики рейдерства та державного рекету для інвесторів.

● Блокада окремих районів Донецької та Луганської областей. Втрата економічного зростання через припинення торгівлі і націоналізацію українських підприємств на цих територіях.

● Продовження земельного мораторію. Подальше обмеження права громадян розпоряджатися своїм майном.

ПРОГНОЗИ НА 2018

● Продовження політики “пропетляти” між інтересами суспільства=вимогами міжнародних партнерів та “сірих кардиналів” влади. Наслідком цього буде: слабке економічне зростання, мінімум інвестицій в розвиток економіки, подальша втрата репутації країни, збільшення трудової міграції.

● Затягування створення насправді незалежного антикорупційного суду. Без нього та, відповідно, підтримки МВФ, на Україну з великою ймовірністю очікує дефолт та фінансова криза в 2019 році.

● Відкладання реформ, які невигідні бізнесменам, що мають вплив на владу, зокрема, приватизації. Саме про ці реформи йдеться, коли говорять про малоймовірні перед виборами “непопулярні” реформи – непопулярні вони саме для “партійних гаманців”.

Деталі у відео з прес-конференції Фонду “Демократичні ініціативи” “2017-й: підсумки і прогнози”:

Гліб Вишлінський для Української Правди

ВГОРУ