Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Колонки > Гліб Канєвський: Активісти з прокуратурою зупинили три “стартапи” слуг народів за кошт громад – Рух “Під контролем”

Гліб Канєвський: Активісти з прокуратурою зупинили три “стартапи” слуг народів за кошт громад – Рух “Під контролем”

Депутати та чиновники в містах хвацько запускають сумнівні “стартапи” за рахунок бюджетних грошей чи комунального майна. І не має різниці захід чи схід, нові партії при владі в місті чи старі. Платники податків мусять пильно стежити, кому дістаються ресурси громад. Бо підприємницька ініціатива слуг народу не знає меж.

Так в Ужгороді основним постачальником продуктів харчування у навчальні заклади є фірма “Плодоовоч-Уж”. Серед її засновників – Мирослав Гісем та його родичі. Гісем – відомий на Закарпатті політик, член виконавчого комітету Ужгородської міської ради. Кінцевий бенефіціар “Плодоовочу” батько Мирослава, Володимир Гісем, балотувався до облради від партії “Наш край”, якого місцеві кличуть коньячним бароном.

Протягом минулого року місцеве управління освіти перерахувало на сімейну фірму Гісемів майже чотири мільйони гривень. Рух “Під контролем” передав до Генеральної прокуратури наведені факти для перевірки. Адже не може так бути, що політик, який представляє інтереси громади, заробляє на бюджеті громади?

Правоохоронці встановили, що Мирослав Гісем, як член виконкому координує діяльність та приймає рішення стосовно місцевого управління освіти. А це вже свідчить про наявність потенційного конфлікту інтересів. Як наслідок, прокурори внесли подання до Ужгородської міської ради щодо усунення конфлікту.

Читати повністю>>> 

ВГОРУ