Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Генпрокуратура активізувала розслідування стосовно Центру протидії корупції

Генпрокуратура активізувала розслідування стосовно Центру протидії корупції

Генеральна прокуратура України продовжує переслідувати активістів з Центру протидії корупції.

Так, слідчі Департаменту з розслідування та нагляду у кримінальних провадженнях у сферах державної служби та власності (“департамент Кононенка-Грановського”) вчергове звернулися до Печерського суду за дозволом на доступ “до речей та документів організації”.

Про це стало відомо з Єдиного реєстру судових рішень.

Ми не знаємо, до якої конкретно інформації намагаються отримати доступ слідчі ГПУ, оскільки вони вже отримали документи з банку та з декількох міністерств,
– повідомляє Олена Щербан, юрист Центру протидії корупції.

Всі ці дії – спроби заблокувати нашу роботу.

Слід нагадати, що активісти оприлюднили документи від посольства США в Україні, які спростовують підозри слідчих щодо отримання Центром десятків мільйонів доларів на реформування органів Генеральноі прокуратури Украіни.

Нові рухи слідчих ГПУ у справі щодо ЦПК свідчать про те, що вони керуються не законом, а вказівками свого керівництва, яке прагне помститися за критику та взагалі, прибрати нас з поля гри як подразнюючий  фактор,
– пояснює активізацію слідства Віталій Шабунін, голова правління Центру протидії корупції.

 

Прокуратура так і не навела жодних доказів порушення нами законодавства і вводить суд в оману, коли обґрунтовує потребу доступу до документів, які ми самі оприлюднили,
– додає Віталій Шабунін

Відзначимо, що “Центр протидії корупціі” вважає дії прокурорів та слідчих незаконними, а тому юристи Центру звернулися із заявою про злочин в ГПУ. Утім, ГПУ відмовилася реєструвати скаргу і активісти оскаржили бездіяльність прокурорів в Печерскому суді. Там за скаргою активістів засідання і досі не призначили.

Варто відмітити, що саме за доказами, наданими Центром протидії корупції після перемоги Майдану були розпочаті кримінальні провадження Генеральної прокуратурою щодо екс-поплічників Януковича. Зокрема за заявами ГО Центр протидії корупції та на основі документів, наданих організацією, були розпочаті кримінальні провадження проти Юрія Іванющенка, Олександра Єфремова, Раїси Богатирьової, Олександра Януковича, Сергія Клюєва, Дмитра Табачника та інших.

Нагадаємо, ГПУ розслідує кримінальне провадження №42016000000000688 від 16.03.2016 за ознаками злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

За цією статтею ГПУ досі розслідує справи Віктора Януковича (по Межигір’ю та Укртелекому), Едуарда Ставицького, тощо. По цій статті були закриті провадження проти Олександра Єфремова та Юрія Іванющенка.

Варто відмітити, що клопотання прокуратури автоматизована система розподілила  на слідчого суддю О. Батрин, яка взяла самовідвід у справі. Саме ця суддя була запрошена Центром протидії корупції у якості тренера для навчання детективів Національного антикорупційного бюро.

Навчання для детективів Центр організовував за підтримки американського проекту з реформування кримінальної юстиції. У якості викладачів у навчанні також брали участь чинні співробітники правоохоронних органів, зокрема, Генеральної прокуратури України, фінмоніторингу, міністерств та науково-освітніх закладів.

 

Довідково:

Частина 5 ст.  191 Кримінального кодексу передбачає відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років  з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна за “привласнення, розтрату чужого майна, яке було ввірене особі чи перебувало в її віданні, якщо ці дії вчинені в особливо великих розмірах або організованою групою.

ВГОРУ