Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Події > Харківський вимір реформ: антикорупція, децентралізація, суди

Харківський вимір реформ: антикорупція, децентралізація, суди

Позначки:

Як впливають зміни в Україні на життя громадян Харкова та як змінюються місто й область? Про це 7 травня у Харкові говорили учасники дискусії, організованої Реанімаційним Пакетом Реформ, – на тему антикорупційної реформи, судової та реформи правоохоронних органів. В обговоренні взяли участь активісти, науковці, депутати й бізнесмени.

Роман Ліхачов з Чугуївської коаліції реформ наголосив на значному ризику для реформ: скоро їх нікому буде впроваджувати, бо молодь виїжджає з України. «А без контролю громадян реформи не будуть ефективними», – зауважила координатор платформи WikiInvestigation у Харкові Марина Ніколаєва.

Без отримання реальних інструментів для громадянського контролю, зокрема законодавчо закріплених інструментів, ні антикорупційна реформа, ні децентралізація неможливі. Розслідування активістів ілюструють: є проста можливість вкрасти бюджетні кошти не лише на рівні топів, але і на місцях у великих масштабах», – розповіла журналістка.

Реформа освіти теж потребує вдосконалень. За словами керівника батьківської організації “Українці – єднаймося!” Олени Грипіч, треба ліквідувати районні управління освіти, делегувати повноваження директорам шкіл – щоб за закупівлі без тендерів відповідала школа, а тендерні – проводилися Департаментом освіти і науки. Щоб був реальний механізм для цього – треба опрацювати поправки до низки законодавчих актів.

Правозахисник Максим Корнієнко, під час обговорення судової реформи, звернув увагу на безвідповідальність суддів. Коли вони виносять завідомо неправосудні рішення, то не несуть за це відповідальність – через відсутність реакції Вищої ради правосуддя та неефективність досудового слідства щодо фактів винесення таких рішень.

Учасники погодилися, що необхідно діяти проактивно, зокрема на цьому наголосив Руслан Зерницький, журналіст та засновник СМАРТ МЕДІА.

“Важливо продумати інструменти та шляхи адвокації цих принципів та впровадження їх на державному рівні. Інакше наше обговорення так і залишиться лише балачками”,  – резюмував журналіст.

ВГОРУ