Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Події > Фракція Радикальної партії Олега Ляшка всупереч закону намагається усунути члена наглядової ради суспільного мовника – документи

Фракція Радикальної партії Олега Ляшка всупереч закону намагається усунути члена наглядової ради суспільного мовника – документи

Фракція Радикальної партії Олега Ляшка, всупереч законодавству, чинить спроби замінити члена наглядової ради ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» В’ячеслава Козака на Валентину Руденко. Про це йдеться в документі, який отримав у Нацраді у відповідь на свій запит секретар наглядової ради НСТУ Вадим Міський.

Копію листа фракції за підписом Олега Ляшка до Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Міський оприлюднив у Facebook

“Ось документ: підтвердження того, що фракція Олег Ляшко порушила норму закону про суспільне мовлення. Олеже Валерійовичу, у правовій державі так не роблять! Всупереч Закону про суспільне мовлення фракція РПЛ звернулася (з підписом Ляшка) до Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення з листом про відкликання члена Наглядової ради суспільного мовлення Вячеслав Козак, делегованого його фракцією, на Валентина Руденко без ЖОДНОЇ законної підстави на це”, – зазначив Вадим Міський.

123

45

За словами секретаря наглядової ради НСТУ, абсолютна більшість членів Наглядової ради ПАТ НСТУ розцінює це як ймовірний політичний тиск.

Вадим Міський закликав голову Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторію Сюмар на черговому засіданні комітету 15 березня невідкладно розглянути питання ймовірного політичного тиску на члена наглядової ради НСТУ В’ячеслава Козака та протиправних спроб заміни члена наглядової ради, у рамках виконання контрольних функцій комітету відповідно до Конституції України.

Зокрема, котролю вимагає стан дотримання ч.5 ст.8 та ч.2 ст.3 Законом України “Про суспільне телебачення і радуомовлення України” щодо прямої заборони політичного тиску на члена наглядової ради НСТУ з боку партії, її органів та посадових осіб, а також дотримання ст.10 Закону щодо порядку припинення повноважень члена наглядової ради НСТУ”, – наголосив Міський.

Керівник фракції Олег Ляшко вважає, що фракція має право відкликати свого представника в наглядовій раді.

“Радикальна партія делегувала Козака, ми маємо право його й відкликати. Він там не сам по собі, а представляє нашу політичну силу. Тому нам і вирішувати хто представлятиме Радикальну партію, бо ми відповідаємо перед громадянами за якісну роботу делегованих нами висуванців”, – прокоментував Олег Ляшко.

Screenshot - 14_03_2017 , 16_58_31 002

Натомість, такої причини не передбачено в чинному переліку підстав для припинення повноважень члена наглядової :

1) закінчення строку повноважень;
2) подання заяви про припинення повноважень за власним бажанням;
3) припинення громадянства України або виїзду на постійне проживання за межі України;
4) настання підстав щодо судимості або конфлікту інтересів;
5) набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього;
6) неможливості виконувати свої обов’язки за станом здоров’я протягом шести і більше місяців за наявності відповідного медичного висновку;
7) набрання законної сили судовим рішенням про визнання його обмежено дієздатним чи недієздатним;
8) смерті або визнання безвісно відсутнім;
9) відсутності на трьох засіданнях Наглядової ради НСТУ, крім випадків, коли стан здоров’я не дозволяє брати участь у засіданнях, що підтверджується медичною довідкою.

ВГОРУ