Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > «Еспресо», Прямий та 5 канал мають відновити цифрове мовлення

«Еспресо», Прямий та 5 канал мають відновити цифрове мовлення

Позначки:

Коаліція Реанімаційний Пакет Реформ з 2014 року працює над підтримкою впровадженням реформ в Україні, з 24 лютого 2022 року після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, що продовжило російську агресію з 2014 року, Коаліція РПР посилено працює над тим, щоб доносити позицію Уряду України міжнародній спільноті щодо необхідної економічної, політичної та військової допомоги в Україні. Ми також поширюємо інформацію про важливі ініціативи держави серед української аудиторії.  Коаліція РПР разом з багатьма організаціями громадянського суспільства працює зараз для перемоги України, її подальшого демократичного розвитку як європейської держави. 

4 квітня Концерн радіомовлення, радіозв’язку і телебачення (Концерн РРТ) вимкнув «Еспресо», Прямий та 5 канал у цифровій мережі Т2. Це викликало негативний резонанс у багатьох громадян, журналістів, експертів а також наших західних партнерів.

Журналісти Прямого та 5 каналу запевняють, , що дотримуються принципу єдиної державної інформаційної політики, а левову частку ефірного часу передали спільному загальнонаціональному марафону, виконуючи указ Президента.

«Еспресо» повідомляє, що «на підставі відповідних договорів в ефірі регулярно виходять щоденні інформаційні блоки іноземних партнерів – новини Бі-бі-сі (Велика Британія), “Радіо Свобода”, “Голосу Америки” (США), France 24 (Франція)». І у їх припиненні мовник вбачає провокацію проти країн-партнерів. 

Телеканали також обгрунтовують свою позицію тим, що немає жодного документа, який би давав підстави Концерну РРТ вночі відключати телеканали від мовлення. Немає жодного рішення Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, – єдиного органу, який має право ухвалювати рішення щодо ефіру телеканалів. РНБОУ раніше, до речі, заявляла, що не має повноважень закривати канали.

Канали просять Президента втрутитись і захистити «право журналістів, які професійно воюють на інформаційному фронті, на професію і свободу слова». Вони вимагають від Концерну РРТ відновити мовлення каналів.

Коаліція РПР закликає Концерн РРТ відновити мовлення «Еспресо», Прямого та 5 каналу, адже рішення прийнято без пояснень та аргументації, що в свою чергу породжує сумніви у його законності. Обмеження свободи слова в умовах воєнного часу має відбуватись відповідно до законодавства України та уповноваженими органами.

Віримо у спільну Перемогу України!

ВГОРУ