Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Без категорії > ЄС відреагував на звернення громадськості щодо відкату антикорупційної реформи

ЄС відреагував на звернення громадськості щодо відкату антикорупційної реформи

Громадська коаліція Реанімаційний Пакет Реформ отримала відповідь від офісу Високого представника ЄС з питань зовнішньої політики і безпеки Федеріки Могеріні на відкрите звернення, підписане РПР та низкою громадських організацій напередодні засідання Ради Асоціації 8 грудня. В зверненні йшлося про занепокоєння громадськості станом просування реформ та необхідність ретельного моніторингу виконання Україною своїх зобов’язань з боку ЄС. У своїй відповіді офіс Могеріні нагадує, що підтримка Євросоюзу не є безумовною і що останні події в Україні, пов’язані з відкатом антикорупційної реформи, можуть поставити під загрозу прогрес, попередньо досягнутий у цьому напрямку.Керівництво ЄС також наголошує, що незалежність, ефективність та сталість антикорупційних інституцій, включаючи Національне антикорупційне бюро України, та створення ефективної системи перевірки електронних декларацій є надзвичайно важливими для ЄС. Оригінал тексту відповіді та його переклад – нижче.

 

 

 

 

Нижче – неофіційний переклад: 

 

 

Начальник відділу

Східне партнерство – двосторонні відносини

ДИРЕКТОРАТ з питань Росії, Східного партнерства, Центральної Азії, регіонального співробітництва та ОБСЄ

 

Брюссель, 14 грудня 2017 р.

EURCA.EAST.2 (2017) DS/ 6933072

Пані Олені Прокопенко

Реанімаційний Пакет Реформ

Київ – Україна

Platforma.reform@gmail.com

olena.prokopenko.rpr@gmail.com

Шановні пані та панове,

Дякую за лист щодо перебігу реформ в Україні, надісланий членові Кабінету Верховного представника ЄС з питань зовнішніх справ і політики безпеки, панові Джані Тайвалантті. Мене попросили на нього відповісти.Шановні пані та панове,

ЄС рішуче підтримує процес реформ в Україні, який зближує наші суспільства. Ми цінуємо безпрецедентний та значний прогрес, досягнутий у цій сфері, та закликаємо українську владу не залишати цього шляху, оскільки він являє собою невід’ємну частину Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Разом з тим, ми стурбовані останніми подіями в Україні, які можуть поставити під загрозу прогрес, досягнутий у боротьбі з корупцією, якщо не будуть вжиті подальші заходи для забезпечення повної імплементації та сталості досягнутих реформ. Дозвольте мені запевнити Вас, що незалежність, ефективність та сталість антикорупційної інституційної структури, включаючи Національне антикорупційне бюро України, та створення ефективної системи перевірки електронних декларацій є надзвичайно важливими для ЄС.

Ми ретельно стежимо за ситуацією і порушуємо ці питання у комунікаціях з українською владою на всіх рівнях та за будь-якої можливості. Хочемо повідомити Вас про те, що наша підтримка України не є безумовною. Кошти ЄС завжди підлягають ретельному моніторингу та звітуванню і супроводжуються рядом жорстких умов, щодо яких повинен спостерігатися довгостроковий прогрес.

Я хотів би подякувати вам як громадянському суспільству за активне залучення до процесу реформ в Україні. Ми і надалі стоятимемо поряд з українським народом і співпрацюватимемо з українською владою для розробки високих стандартів демократії та верховенства права.

З повагою,

Дірк Шюбель

ВГОРУ