Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Експерти заявляють про ймовірний зрив обрання Директора Антикорупційного бюро

Експерти заявляють про ймовірний зрив обрання Директора Антикорупційного бюро

Сьогодні на прес-конференції експерти заявили про ймовірний зрив обрання Директора Антикорупційного бюро. За словами експертів, сьогодні, під час засідання Конкурсної комісії, можливий сценарій не подання 2-3 кандидатів, які пройшли спец перевірку Президенту, а переоголошення конкурсу фактично з нуля.

«На деяких членів Комісії здійснюється відвертий тиск задля розширення кількості кандидатів-фіналістів, що фактично означатиме просування своїх людей до списку, – стверджує Віталій Шабунін, голова правління «Центру протидії корупції». – Я сподіваюся, що члени Комісії розуміють, що закон прямо вимагає подати Президенту 2-3 претенденти, які пройшли спец перевірку, з поміж вже попередньо обраних Комісією. Будь-які інші пропозиції про продовження конкурсу – будуть фактичним його зривом, адже за законом Комісія не зможе обрати кандидатів з шорт-лісту і змушена буде проводити конкурс заново», – додав він.

Відповідно до п. 7 ч.6 ст. 7 Закону України “Про національне антикорупційне бюро”  у разі, якщо Комісія не проголосує подання Президенту 2 чи 3 кандидатів з тих, що пройшли перевірку, то змушена буде проводити конкурс заново. За цим Законом, направляти додаткових кандидатів на спецперевірку можна лише, якщо спецперевірку проходить менше двох кандидатів. У разі проходження перевірки 2 чи більше осіб – Комісія зобов’язана обирати з-поміж них фіналістів на подання Президенту.

Хочемо нагадати, що 7 квітня, о 14.00 відбудеться фінальне засідання Конкурсної комісії. З поміж кандидатів, які пройшли спеціальну перевірку, Конкурсна  згідно закону має обрати 2-3 кандидатів. Президент має вибрати із запропонованих кандидатів Директора Національного антикорупційного бюро не пізніше ніж за 10 днів.

«Публічні заяви членів Конкурсної комісії про тиск Адміністрації Президента дають зрозуміти, що ніхто з відібраних кандидатів не є ставлеником Президента, а відтак вони намагатимуться розширити конкурс, який вже фактично закінчений, – стверджує Ярослав Юрчишин, представник ініціативи «Реанімаційний пакет реформ». – Вже було кілька спроб змінити регламент Комісії, а також спроба провести через парламент закон, який дозволяв би по-новому переоголосити конкурс. Саме тому, якщо сьогодні Конкурсною комісією не будуть затверджені фінальні претенденти для подання Президенту, ми розумітимемо, що конкурс зривають».

Хочемо нагадати, що попередньо для спеціальної перевірки були відібрані наступні кандидати: Віктор Чумак, народний депутат, Артем Ситник, адвокат, Микола Сірий, адвокат та Яків Варичев, колишній слідчий прокурори, адвокат. У ЗМІ з’явилася попередня інформаціявід секретаря Конкурсної комісії Євгена Захарова про те, що один з кандидатів, а саме Яків Варичев, не пройшов спец перевірку.

ВГОРУ