Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Експерти закликають Верховну Раду підтримати проект закону “Про валюту” у першому читанні за умови його доопрацювання до другого читання

Експерти закликають Верховну Раду підтримати проект закону “Про валюту” у першому читанні за умови його доопрацювання до другого читання

Позначки:

Україна ізольована від світових ринків капіталу через застаріле та репресивне валютне регулювання. Держава та бізнес живуть за нормами декрету “Про систему валютного регулювання і валютного контролю” 1993 року. Документ приймався тимчасово для боротьби з кризовими явищами та непродуктивним відтоком валюти при переході від планової до ринкової економіки, але так і залишився визначальним для фінансової сфери. Положення декрету не відповідають сучасним реаліям, стримують інвестиції та розвиток вітчизняного фінансового сектору.

19 березня Президент України Петро Порошенко подав до Верховної Ради законопроект “Про валюту” (№8152, розроблений Національним банком України), який декларує вільний рух капіталів, проте надає НБУ нічим необмежені повноваження по подовженню існуючих чи введенню будь-яких нових заборон. Саме тому, група Реформа фінансового сектору та пенсійної системи Реанімаційного пакету реформ закликає народних депутатів підтримати у першому читанні проект закону “Про валюту”, але доопрацювати його під час підготовки до другого читання.

Зокрема, забезпечити такі норми:

Реалізація прогресивних норм законопроекту “Про валюту” (№8152) у поєднанні із запропонованими експертною громадськістю пропозиціями призведе до значного полегшення у введенні експортно-імпортних операцій (найбільше його відчують експортери товарів із високою доданою вартістю), прискорить економічне зростання та створить умови для вільного руху капіталів.

Враховуючи вищезазначене, експерти групи Реформа фінансового сектору та пенсійної системи Реанімаційного Пакету Реформ закликають Верховну Раду підтримати законопроект “Про валюту” (№8152) у першому читанні, доопрацювавши його до другого читання, враховуючи зазначені експертною громадськістю норми.

ВГОРУ