Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Експерти закликають парламент невідкладно врегулювати правовий статус фінансової поліції

Експерти закликають парламент невідкладно врегулювати правовий статус фінансової поліції

Експерти з питань податкової та бюджетної політики Реанімаційного Пакету Реформ проаналізували зміни до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні, внесені Законом від 21 грудня 2016 року № 1797-VIII (далі – Закон № 1797-VIII). Згідно пункту 134 розділу I  Закону № 1797-VIII, з тексту кодексу виключено Розділ XVIII-2 («Податкова міліція»).

Розділ ІІ Закону № 1797-VIII визначає, що цей Закон набирає чинності з 1 січня 2017 року, крім деяких його положень. Одне із виключень – пункт 133 Розділу I, який набирає чинності з дня вступу в силу нового закону про фінансову поліцію, але який регулює інші питання.

Таким чином, було допущено неправильну нумерацію пунктів, внаслідок якої замість відстрочення набрання чинності пунктом 134 Розділу I передбачено, що відстрочується набрання чинності пунктом 133 зазначеного розділу. Як наслідок, у чинному Податковому кодексі України відсутні положення, які б визначали структуру, завдання, функції та повноваження органів податкової міліції, правовий статус її співробітників.

Ця ситуація вже не може бути змінена шляхом внесення будь яких правок або наданням роз’яснень. Саме тому експерти з питань податкової та бюджетної політики Реанімаційного Пакету Реформ переконані: Верховна Рада невідкладно повинна забезпечити доопрацювання, розгляд та ухвалення законопроекту про фінансову поліцію – новий орган, співробітники якого будуть відібрані за прозорим конкурсом, матимуть гідні заробітні плати та виконуватимуть аналітичні функції.

Експерти також наголошують, що відсутність такого органу, як податкова міліція, протягом кількох місяців до ухвалення закону про фінансову поліцію не несе загроз розбалансування державних фінансів, оскільки додаткові доходи бюджету, отримані завдяки податковій міліції не покривають навіть вартість утримання цього органу, а платники мають бути свідомими того, що будь-які злочини, скоєні ними за період створення фінансової поліції, будуть невідворотно розслідувані нею по завершенню цього процесу.

Разом з тим, громадськість наголошує на неприйнятності розгляду та прийняття таких важливих проектів без належного обговорення. Експерти з питань податкової та бюджетної політики Реанімаційного Пакету Реформ готові забезпечити майданчик для дискусії та напрацювання оптимальної для усіх зацікавлених сторін  редакції відповідного законопроекту.

ВГОРУ