Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Експерти закликають народних депутатів невідкладно ухвалити законопроект “Про забезпечення прозорості у видобувних галузях”

Експерти закликають народних депутатів невідкладно ухвалити законопроект “Про забезпечення прозорості у видобувних галузях”

На порядку денному пленарного засідання Верховної Ради 8 червня знаходиться законопроект №6229 “Про забезпечення прозорості у видобувних галузях”, який є надважливим для ефективної роботи видобувної галузі, економіки та енергобезпеки України в цілому. Його ухвалення дозволить уникнути зловживань, що мали місце через секретність умов видобутку, а також ризиків появи нових корупційних схем.

Ухвалення цього законопроекту набуває особливого значення в контексті того, що План пріоритетних дій Уряду до 2020 року передбачає нарощування обсягів видобутку природного газу, вугілля, уранової руди. Якщо ж ринок не буде прозорим і зрозумілим, інвестори не вестимуть активних пошукових робіт та не вкладатимуть кошти у розвідку. Як наслідок, Україна не тільки не досягне поставлених цілей з нарощування видобутку, а й втратить темп, якого вдалося досягти наразі.

Експерти групи Реформа енергетичного сектору Реанімаційного Пакету Реформ наголошують: прийняття законопроекту “Про забезпечення прозорості у видобувних галузях” дозволить, зокрема:

Експерти наголошують: питання прозорості набуде додаткової актуальності в умовах децентралізації платежів від видобутку, яка очікується в 2018 році. Окрім того, інформація, яка розкриватиметься згідно законопроекту, сприятиме виконанню положень директив ЄС з прозорості та підзвітності, а також вимог Ініціативи прозорості видобувних галузей – міжнародного стандарту прозорості, який впроваджується у 51 країнах світу, включно з США, Німеччину, Великобританію, Норвегію та інші.

Саме тому експерти групи Реформа енергетичного сектору Реанімаційного Пакету Реформ закликають народних депутатів ухвалити надважливий для енергобезпеки та надходження інвестицій законопроект №6229 “Про забезпечення прозорості у видобувних галузях” вже на найближчому засіданні Верховної Ради України 8 червня.

ВГОРУ