Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Експерти закликають Кабінет Міністрів забезпечити продовження програми “теплі кредити” у 2017 році з необхідними змінами

Експерти закликають Кабінет Міністрів забезпечити продовження програми “теплі кредити” у 2017 році з необхідними змінами

21 грудня 2016 року Верховна Рада ухвалила Закон «Про Державний бюджет України на 2017 рік». Згідно проекту відповідного закону, видатки на фінансування Державної цільової економічної програми енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива на 2010-2017 роки визначено у розмірі 400 млн грн, попри вимоги громадянського суспільства та депутатів збільшити обсяги її фінансування.

Крім того, нагальним питанням залишається те, що Кабінет Міністрів досі не затвердив постанову щодо продовження Програми на 2017 рік. Ця постанова є необхідною не лише для своєчасного запуску Програми, але й для внесення до неї необхідних змін, в тому числі, щодо моніторингу та верифікації результатів.

Попередні роки через низку бюрократичних перешкод Програма запускалась із багатомісячним запізненням (2015 року – з червня, 2016 року – з травня). Це, в свою чергу, додатково підривало довіру населення до державної підтримки енергоефективності.

Продовження реалізації заходів, передбачених Програмою, із самого початку 2017 року є вкрай важливим: велика кількість ОСББ вже залучили кредити, сподіваючись на державну підтримку, але не встигли потрапити в реєстри на відшкодування.

Це означає, що доки не будуть врегульовані всі процедурні питання – від прийняття постанови до затвердження паспорту бюджетної програми та укладання договорів про взаємодію з банками – ОСББ будуть переплачувати високі відсотки за кредитами. Крім того, через те, що відповідна постанова Уряду про продовження Програми досі не затверджена, прийняття місцевих бюджетів відбувається без урахування видатків на місцеві програми енергоефективності для населення.

Група РПР Реформа енергетичного сектора закликає Міністерство регіонального розвитку України та Держенергоефективності терміново подати до Уряду проект Постанови щодо продовження Програми на 2017 рік, а Кабінет Міністрів України – невідкладно її прийняти.

ВГОРУ