Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Експерти з реформування енергетичного сектору РПР вимагають від НКРЕКП переглянути формулу формування ціни на вугілля

Експерти з реформування енергетичного сектору РПР вимагають від НКРЕКП переглянути формулу формування ціни на вугілля

Нещодавно НКРЕКП оприлюднила постанову від 3 березня 2016 року № 289 “Про затвердження Порядку формування прогнозованої оптової ринкової ціни електричної енергії”.

Експерти вважають цю постанову незбалансованою. Документ викликав критичні зауваження у частині методики визначення ціни енергетичного вугілля, яка займає більше 70% в структурі вартості електроенергії українських ТЕС.

Запропонована так звана формула “Роттердам +” (за якою ціна вугілля в Україні визначається як ціна у порті Роттердаму та додатково ціна доставки в Україну) суттєво впливає на ціну електроенергії для українських споживачів.

80% видобування енергетичного вугілля в Україні контролюється компанією ДТЕК. 70% виробництва електроенергії на ТЕС, що споживають це вугілля, знаходиться під контролем того ж холдингу.

Варіантом вирішення проблеми може бути застосування НКРЕКП однієї з альтернативні моделей утворення оптової ринкової ціни. Зокрема:

Експерти групи по реформуванню енергетичного сектору Реанімаційного Пакету Реформ вимагають від НКРЕКП розглянути ці альтернативи, провести експертне обговорення та найближчим часом переглянути модель ціноутворення для енергетичного вугілля. 

Водночас експерти звертають увагу на необхідність прийняття комплексних заходів, без яких суттєво вплинути на ситуацію та стабілізувати ціну на електроенергію не можливо. 

Позиція групи РПР “Реформа енергетичного сектору” щодо тарифу на вугілля.

Експерти групи по реформуванню енергетичного сектору
Реанімаційного Пакету Реформ

ВГОРУ