Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Експерти РПР зустрілись з представником Єврокомісії

Експерти РПР зустрілись з представником Єврокомісії

2 лютого відбулась зустріч експретів Реанімаційного Пакету Реформ з паном Крістіаном Деніелсоном, Директором з розвитку сусідства та розширення Єврокомісії, та паном Пітером Баласом, керівником Групи Підтримки України. Також до зустрічі приєднався Ян Томбінський, Голова Представництва ЄС в Україні.

фото зустріч 2.02 Представництво ЄС

На початку зустрічі Голова Секретаріату РПР, Артем Миргородський, розповів про особливості роботи РПР, після чого експерти представили короткі звіти про перебіг реформ в Україні.

Зокрема, Денис Ковриженко повідомив, що вимоги виборчої групи РПР – створення єдиної робочої групи, що готуватиме зміни до законодавства про вибори, забезпечення прозорості цього процесу. Окрім цього експерт наголосив, що зміни до законодавства про місцеві вибори повинні бути прийняті якнайскоріше, адже вибори вже в жовтні.
Про потребу забезпечити прозорий механізм створення та функціонування конституційної комісії розповів Ігор Коліушко, наголошуючи, що саме внесення змін до Конституції забезпечить умови для проведення децентралізації, судової реформи, реформи виконавчої влади.
Експерт судової групи, Михайло Жернаков, обгрунтував потребу реформувати судову систему Україну, а також проаналізував загрозу збереження політичної залежності судової влади. Ян Томбінський підтвердив, що Венеціанська комісія висловлювала критику деяких положень цього законопроекту, зокрема щодо переведення суддів до інших судів президентом.
Марина Цапок розповіла про невиконання закону “Про Прокуратуру”, витрати на утримання прокуратури в 2015 р., повільну реформу міліції, небажання МВС йти на контакт із громадськістю, а також про загрози кримінально-процесуального кодексу.
Про псевдореформи в податковій сфері розповів Володимир Дубровський, і наголосив, що показником ефективної реформи буде те, що підприємці не знатимуть, хто їхній податковий інспектор. Окрім цього він розповів про напрацювання експертів РПР щодо можливого скорочення видатків державного бюджету.
Андрій Марусов повідомив про особливості створення Національного Антикорупційного Бюро в Україні, про важливість закону “Про доступ до публічної інформації”, а також про досягнення групи у розробці законодавства, що регулює державні закупівлі.
Ірина Думич наголосила на відсутності будь-яких результатів розслідувань злочинів, здійснених на Майдані, та обгрунтувала потребу ратифікувати Римський статут.
ВГОРУ