Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Події > Експерти РПР закликають якомога швидше прийняти закони: про облік енергії та про НКРЕКП

Експерти РПР закликають якомога швидше прийняти закони: про облік енергії та про НКРЕКП

Експерти РПР розслідують обґрунтованість та прозорість нових тарифів та закликають якомога швидше прийняти закони: про облік енергії та про НКРЕКП.

Експерти “Енергетичної групи” Реанімаційного Пакету Реформ зустрілися з головою Національної комісії, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) Дмитром Вовком.

Оприлюднення проекту рішення НКРЕКП про підвищення тарифів на теплову енергію на 75-95% викликало широкий резонанс у суспільстві та отримало критичні оцінки фахівців енергетичної галузі. Експерти РПР у травні проаналізували проект рішення та вимагали від державних органів прозорості при прийнятті рішень щодо тарифів.

e

Тому під час зустрічі однією з головних тем стало обговорення питань щодо прозорості формування та обґрунтування тарифів на теплову енергію, послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води, а також тарифів на електричну енергію та газ. Як пояснили представники Регулятора, після публікації на офіційному веб-сайті докладної інформації щодо підвищення тарифів від різних місцевих органів самоврядування надійшли пропозиції, які стосуються перегляду непаливної складової, води, електроенергії, включення планових витрат. Експерти РПР, зі свого боку,  визначили, що підняття тарифу достатньо обґрунтоване, втім важливі складові тарифу на тепло та гарячу воду потребують окремої дискусії. На думку експертів:

Крім того, під час зустрічі і експерти, і представники НКРЕКП погодилися, що для стовідсоткового обліку необхідно якомога швидше ухвалити закон про облік енергії, який на законодавчому рівні буде зобов’язувати ліцензіатів забезпечити облік енергії у своїх споживачів.

Ще один документ, який потребує негайного ухвалення – закон про НКРЕКП (законопроект 2966-д), про що експерти РПР не раз говорили.

Підняли на зустрічі і питання створення конкурентних теплового та газового ринків, оскільки нинішня модель ринку теплової енергії в Україні не ефективна. Експерти вважають, що серед основних бар’єрів розвитку ринку тепла є відсутність мотивації для його гравців та наголошують, зокрема, на необхідності змінювати модель тарифоутворення.

Зі свого боку, голова НКРЕКП озвучив такі планові кроки:

Окремо розглянули проблеми ринку природного газу, впровадженого з 1 жовтня минулого року, який і досі працює недосконало та створює обмежену конкуренцію.

Для вирішення цих проблем експерти РПР та представники НКРЕКП визначили такі заходи:

Наостанок, експерти РПР та представники НКРЕКП домовилися невдовзі обговорити ціноутворення в електроенергетиці та вугільній галузі.

ВГОРУ