Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Експерти РПР закликають ВККС допустити Громадську раду доброчесності до участі в пленарних засіданнях з відбору суддів Верховного Суду

Експерти РПР закликають ВККС допустити Громадську раду доброчесності до участі в пленарних засіданнях з відбору суддів Верховного Суду

Позначки:

12 лютого починаються пленарні засідання Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС) на конкурсі до Верховного Суду щодо кандидатів з негативними висновками від Громадської ради доброчесності (ГРД).

Проте, посилаючись на зміни до свого Регламенту, Комісія не запрошує на пленарні засідання представників ГРД, хоча таке право Рада має відповідно до закону. На звернення ГРД надати їй таку можливість Комісія відповіла відмовою.

Ми вважаємо таку відмову не лише незаконною, а й такою, що вчергове підриває легітимність конкурсу. Вона нівелює один із основоположних принципів судової реформи – безпосередню участь громадськості в процедурі добору суддів.

Серед кандидатів, кандидатури яких розглядатимуться на пленарних засіданнях, є щонайменше 36 кандидатур з негативним висновком Громадської ради доброчесності. Недопущення представників самої ГРД до процесу розгляду її висновків означатиме відсутність об’єктивного з’ясування обставин. А саме вони викликають сумнів у доброчесності кандидатів з боку громадськості та підривають легітимність усього конкурсу.

Група “Судова реформа” РПР закликає Вищу кваліфікаційну комісію суддів України:

ВГОРУ