Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Експерти РПР закликають Верховну Раду ухвалити антитютюновий законопроект №4030а

Експерти РПР закликають Верховну Раду ухвалити антитютюновий законопроект №4030а

В Україні прогресує збільшення курців – про це свідчать результати опитування Київського Міжнародного інституту соціології (КМІС), проведеного у 2019 р. Якщо Парламент не діятиме швидко, наступним етапом може стати тютюнова епідемія серед дітей та молоді – основної мішені індустрії цигарок. Аби захистити Україну від популяризації паління та смертності від нього, Верховна Рада України має невідкладно ухвалити антитютюновий законопроект №4030а.

Законопроект №4030а «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (щодо захисту громадського здоров’я від шкідливого впливу тютюнового диму), ініційований 19 народними депутатами, захистить дітей та молодь від реклами сигарет. З вітрин супермаркетів та кіосків має зникнути уся тютюнова реклама, що потрапляє на очі дітям навіть дошкільного віку. Адже вона стимулює споживача до вибору тютюнових брендів, як наслідок – популяризує паління серед молоді.

Суспільний інтерес у захисті громадського здоров’я від шкоди паління підтримали голови трьох фракцій Верховної Ради: “Блоку Петра Порошенка”, “Народного Фронту” та “Об’єднання “Самопоміч”. Політики підписали звернення до Голови Парламенту з ініціативою розглянути антитютюновий законопроект №4030а. Тому вже у травні  Верховна Рада має нагоду ухвалити в першому читанні законопроект №4030а – захистити молодь та дітей від реклами сигарет.

Законопроект передбачає реалізацію норм відповідно до визначеного напрямку державної політики України у сфері захисту здоров’я громадян – відповідно до міжнародних стандартів Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну. Керівні принципи втілення Статті 13 Рамкової конвенції передбачають: «Для забезпечення такого стану, при якому в пунктах продажу тютюнових виробів не буде жодних елементів, що стимулюють продажі, Сторони повинні повністю заборонити будь-яке зображення та видимість тютюнових виробів в пунктах продажів, включаючи постійні пункти (підприємства) роздрібної торгівлі та вуличних торговців. Дозволяється лише перелік виробів та цін на них у текстовому форматі та без будь-яких стимулюючих продажі елементів».

Щоб захистити громадське здоров’я, група «Реформа системи охорони здоров’я» коаліції ГО Реанімаційний Пакет Реформ закликає народних депутатів розглянути та ухвалити в першому читанні законопроект №4030а у найближчий пленарний тиждень з 14 травня.

 

ВГОРУ