Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Експерти РПР закликають Верховну Раду підтримати приєднання України до Європейського фонду EURIMAGES

Експерти РПР закликають Верховну Раду підтримати приєднання України до Європейського фонду EURIMAGES

Кінематограф є одним з найбільш впливових засобів діалогу націй і культур ― можливостей побудови доброзичливих і плідних стосунків на міжнародному рівні.

Європейський фонд підтримки спільного виробництва та розповсюдження художніх кінематографічних та аудіовізуальних творів (“EURIMAGES), який був заснований Радою Європи у 1989 році – головний і найпотужніший механізм сприяння такому ефективному спільному кіновиробництву світового рівня. Членами цього фонду є 39 країн, у тому числі Латвія (2002), Естонія (2004), Литва (2007), Грузія (2011), Вірменія (2016) та Канада (2017).

На жаль і до сьогодні серед країн-членів EURIMAGES немає України. Проте відповідне зобов’язання було взяте на себе владою ще у 2002 році (Закон України № 361-IV від 25.12.2002 року, яким була затверджена «Загальнодержавна програма розвитку національної кіноіндустрії на 2003-2007 роки»). Тобто зволікання триває вже 17 років!

Наголошуємо, приєднання України до EURIMAGES ― це дуже важлива сходинка для формування конкурентоспроможної на міжнародному рівні національної галузі кінематографії, оскільки це активно сприятиме:

          –  інтеграції українських кіновиробників у світову кіноіндустрію;

          –  щорічному збільшенню кількості фільмів, створених у копродукції;

          –  доступу до закордонних джерел фінансування;

          –  доступу до міжнародних кінофестивалів класу «А» і ринків збуту фільмів;

          –  більш відповідному рівню вартості прав на використання фільмів;

          –  знайомству із закордонним професійним досвідом.

Крім цього, цей крок стане логічним завершенням ратифікації Україною у 2009 році Європейської конвенції про спільне кінематографічне виробництво, що забезпечить системність процесу входження українських кінематографістів до Європейських культурних програм співробітництва.

Експерти групи «Культура» РПР закликають народних депутатів розглянути законопроект № 0209 та ухвалити його за основу і в цілому.

ВГОРУ