Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Експерти РПР закликають Раду підтримати законопроекти, які продовжують реформи в сфері енергоефективності

Експерти РПР закликають Раду підтримати законопроекти, які продовжують реформи в сфері енергоефективності

В порядок денний роботи Верховної Ради 22 червня 2017 року  на голосування у другому читанні винесені проектів законів “Про комерційний облік комунальних послуг” (№4901) та “Про енергетичну ефективність будівель” (№4941-д).

Експерти групи Реформа енергетичного сектору Реанімаційного Пакету Реформ закликають народних депутатів проявити відповідальність і дати повноцінний старт реформі енергоефективності. Обидва законопроекти підтримані у профільному парламентському комітеті після їх ретельного опрацювання із залученням українських фахівців, а також експертів із Секретаріату Енергетичного Співтовариства і Групи Підтримки України з ЄС. Законопроекти підтримує і Делегація ЄС в Україні.

Експерти наголошують: ці законопроекти є ключовими для формування підгрунтя діяльності у сфері енергоефективності та забезпечення ефективної роботи Фонду енергоефективності, запуск якого – один з ключових пріоритетів у цій сфері для країни. Якщо вони не будуть прийняті до кінця червня, Україна втратить можливість отримати безповоротну фінансову допомогу для створення Фонду енергоефективності в розмірі близько 100 млн. євро.

Законопроект “Про комерційний облік комунальних послуг” дасть змогу запровадити повний індивідуальний облік теплопостачання у житлових будівлях країни. Кожен споживач отримає достовірну інформацію про своє споживання та зможе оплачувати лише спожитий обсяг послуг. Це означає, що населення вперше за часи незалежності буде мотивоване споживати тепло більше раціонально. При цьому індивідуальні розрахунки супроводжуватимуться практичними рекомендаціями щодо енергозбереження, без зниження комфорту перебування у приміщеннях. Прийняття законопроекту гарантує справедливо нараховані платежі, контроль і облік тепла для споживачів, мотивування ощадно споживати енергію та сприяти енергетичній незалежності країни.

Законопроект “Про енергоефективність у будівлях” запровадить мінімальні вимоги з енергоефективності при будівництві та запустить в Україні систему сертифікації для об’єктів будівництва та існуючих будинків за класами енергоспоживання. Власники будівель – а це, передусім, бюджетні установи – дізнаються про обсяг енергії, який насправді необхідний, аби забезпечити належні умови перебування у цій будівлі та зможуть оцінити відповідність зазначених показників мінімальним вимогам. Мета законопроекту – визначення засад діяльності у сфері забезпечення енергетичної ефективності будівель, створення умов для раціонального споживання в них енергетичних ресурсів.

Враховуючи надзвичайно важливість та нагальність запровадження нових правил, норм та культури енергоефективності та енергозбереження, експерти групи Реформа енергетичного сектору Реанімаційного Пакету Реформ закликають депутатів 22 червня підтримати ключові для впровадження реформи законопроекти (“Про комерційний облік комунальних послуг” (№4901) та “Про енергетичну ефективність будівель” (№4941-д) при голосуванні в цілому.

ВГОРУ