Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Експерти РПР закликають парламент скасувати мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення

Експерти РПР закликають парламент скасувати мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення

Позначки:

30 листопада та 4 грудня 2018 року у Верховній Раді України було зареєстровано ряд законопроектів, що пропонують вкотре продовжити мораторій на продаж сільськогосподарських земель в Україні. Чинний мораторій, за змістом пункту 15 розділу Х Земельного кодексу України, діятиме до прийняття окремого закону, тобто є безстроковим.

Експерти групи “Економічний розвиток” коаліції громадських організацій “Реанімаційний Пакет Реформ” виступають проти збереження мораторію, оскільки його дія порушує конституційні права 7 мільйонів українських землевласників, яких позбавлено права розпоряджатися їхньою приватною власністю.

Зокрема, це було підтверджено Європейським судом з прав людини, який 22 травня 2018 року прийняв рішення у справі «Зеленчук та Цицюра проти України», в якій двоє громадян України заявили, що державна заборона на продаж сільськогосподарських угідь порушує їх права власності як власників таких ділянок. Суд зазначив, що така заборона є порушенням Статті 1 (Захист власності) Протоколу 1 Європейської конвенції з прав людини та, що жодна інша країна, яка входить до Ради Європи, не мала такої заборони. У заяві ЄСПЛ, також, йдеться про те, що незрозуміло чому для досягнення поставлених цілей було обрано саме такі обмеження і чому менш суворі заходи не могли б дати очікуваних результатів.

Мораторій на продаж сільськогосподарських угідь – це не тільки обмеження прав власності, а й цілий ряд негативних наслідків для економіки: умовна монополізація оренди та стримування її вартості, деформування ринку, тіньові схеми відчуження земель.

Скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення – це рішення, яке забезпечить потужний стимул для розвитку сільського господарства й економіки загалом.

Експерти групи “Економічний розвиток” Реанімаційного Пакету Реформ закликають народних депутатів:

 

 

ВГОРУ