Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Експерти РПР закликають народних депутатів розвивати розподілену генерацію з відновлювальних джерел та відмовитися від надання стимулів для спалювання сміття

Експерти РПР закликають народних депутатів розвивати розподілену генерацію з відновлювальних джерел та відмовитися від надання стимулів для спалювання сміття

Сьогодні на розгляді Парламенту в другому читанні законопроект №8449-д «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії».

Експерти групи «Реформа енергетичного сектору» Реанімаційного Пакету Реформ підтримують забезпечення конкурентних умов виробництва електричної енергії з відновлюваних джерел енергії для великої генерації та наголошують на необхідності забезпечення умов для пріоритетного розвитку малої розподіленої генерації.

Зокрема, пропонуємо врахувати такі позиції:

Громадські організації та експерти груп «Реформа енергетичного сектору» та «Охорона довкілля» РПР виступають категорично проти введення визначення «відновлюване паливо з відходів» для спалюваного сміття як одного з видів «альтернативних джерел енергії».

Як було зазначено в попередніх заявах груп РПР, отримання енергії з твердих побутових відходів згідно з Директивою 2009/28/ЄС не підпадає під необхідність стимулювання державою.

Ця Директива визначає, що країни повинні підтримувати вироблення енергії виключно з відновлюваних джерел енергії, а побутові відходи до них не відносяться. Крім того, тарифне стимулювання спалювання твердих побутових відходів створить конкуренцію за інвестиції, що зменшить темпи розвитку електростанцій з енергії сонця, вітру та біомаси.

Крім того, Директивою 2010/75/ЄС про промислові викиди в країнах Європейського Союзу спалювання побутових відходів дозволяється виключно за умови забезпечення високого рівня захисту навколишнього середовища та охорони здоров’я людини, проте в Україні ані законодавчо, ані технічно цього не забезпечено.

Спалювання твердих побутових відходів та встановлення системи стимулювання як для відновлюваних джерел енергії неприпустимо з низки причин:

Враховуючи вищезазначене, експерти груп «Реформа енергетичного сектору» і «Охорона довкілля» РПР закликають народних депутатів при прийнятті до другого читання Законопроекту №8449-д:

ВГОРУ