Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Експерти РПР закликають доопрацювати урядовий законопроект щодо запровадження плану дій BEPS в Україні

Експерти РПР закликають доопрацювати урядовий законопроект щодо запровадження плану дій BEPS в Україні

Експерти групи з питань податкової політики Реанімаційного Пакету Реформ підтримують напрацювання Урядом та Національним банком України законодавчих змін із впровадження Плану протидії розмиванню бази оподатковування та виведенню прибутку з-під оподаткування (план BEPS). Імплементація Плану BEPS здатна забезпечити реальну боротьбу незаконним виведенням капіталу з економіки України.

Водночас, розроблений Міністерством фінансів України проект Закону України “Про внесення змін до Податкового кодексу України з метою імплементації Плану протидії розмиванню бази оподатковування та виведенню прибутку з-під оподаткування”, містить низку суперечливих норм, які можуть призвести до погіршення інвестиційного клімату та умов ведення бізнесу в Україні.

Україна задекларувала намір щодо приєднання до мінімального  стандарту плану дій BEPS, тобто до імплементації у національне законодавство чотирьох кроків плану дій BEPS: №5, №6, №13, №14. Однак, на думку експертів, вищевказаний законопроект не відповідає плану дій BEPS в ряді суттєвих аспектів.

  1. Законопроект не імплементує до українського законодавства значну кількість норм, які  входять до обов’язкових чотирьох кроків плану дій: BEPS №5, №6, №13, №14.

  2. Законопроект вводить до Податкового кодексу положення не передбачені у плані дій BEPS, які є дискреційними і призведуть до збільшення тиску на бізнес, а також  передбачають значні зміни до системи оподаткування, що мають бути проаналізовані додатково.

  3. Крім того, законопроект вводить до Податкового кодексу положення, які доцільно імплементувати до українського законодавства через деякий час, оскільки низький інституційний розвиток держави робить неможливим їх запровадження сьогодні. Зокрема йдеться про такі новели:

Зважаючи на це, експерти групи з питань податкової політики Реанімаційного Пакету Реформ закликають Міністерство фінансів України  доопрацювати урядовий законопроект щодо запровадження плану дій BEPS в Україні з урахуваннямврахуванням таких рекомендацій:

Звертаємось до Міністерства фінансів із пропозицією провести відкрите експертне обговорення проекту за участі народних депутатів, представників бізнесу, незалежних експертів і громадськості.

ВГОРУ