Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Експерти РПР закликають депутатів узаконити незалежність судової системи, а не створювати 9000 «Кірєєвих»

Експерти РПР закликають депутатів узаконити незалежність судової системи, а не створювати 9000 «Кірєєвих»

4 лютого о 14:30 активісти та експерти РПР проведуть акцію-брифінг біля комітетів Верховної Ради, за адресою вул. Садова, 3а. Під час акції активісти в масках найвідомішого українського судді Родіона Кірєєва будуть закликати членів комітету Правової політики і правосуддя створити законодавчі основи під час доопрацювання спільного законопроекту щодо судової реформи. Громадські активісти в масках Кірєєва будуть роздавати депутатам інформаційні листівки«Формула Судової Реформи» із зазначенням 9 заходів реформування судової системи без яких судді будуть знаходитися в повній залежності від Президента та його адміністрації, і таким чином, будь-хто з 9 тисяч суддів, які працюють зараз в Україні можуть стати Родіоном Кірєєвим.

Під час акції виступлять експерти ініціативи Реанімаційний Пакет Реформ:

13 січня Верховна Рада вирішила прийняти за основу як ініційований Президентом законопроект №1656 «Про забезпечення права на справедливий суд» так і розроблений громадськими експертами та депутатами №1497 «Про внесення змін до Закону України “Про судоустрій і статус суддів” щодо удосконалення засад організації та функціонування судової влади відповідно до європейських стандартів» та на їх базі створити законопроект, який би поєднав позитивні ініціативи як одного так і іншого документу. На думку експертів РПР важливо зберегти в узгодженому законопроекті ті заходи судової реформи, які дозволять створити законодавчі умови для реальної незалежності судової системи від політичного впливу.

За додатковою інформацією звертайтесь:

Тетяна Кириленко – 050 97 93 596,
Андрій Андрушків – 096 60959 76

ВГОРУ