Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Події > Експерти РПР закликали Президента, Уряд та профільний комітет Верховної Ради невідкладно створити фінансову поліцію

Експерти РПР закликали Президента, Уряд та профільний комітет Верховної Ради невідкладно створити фінансову поліцію

Експерти групи “Податкова та бюджетна реформа” Реанімаційного Пакету Реформ звернулися з відкритим листом до Президента, Кабінету Міністрів та до профільного комітету Верховної Ради з закликом невідкладно забезпечити створення фінансової поліції.

Президенту України Порошенку П.О.

        Прем’єр-міністру України Гройсману В.Б.

          Голові Комітету Верховної Ради України

  з питань податкової та митної політики Южаніній Н.П.

Шановний Петре Олексійовичу,

Шановний Володимире Борисовичу,

Шановна Ніно Петрівно,

 

Як відомо, наразі склалася ситуація, коли у чинному Податковому кодексі України відсутні положення, які б визначали структуру, завдання, функції та повноваження органів податкової міліції, правовий статус її співробітників. Такий стан справ був позитивно сприйнятий вітчизняним та іноземним бізнесом, який працює в Україні, оскільки протягом останніх років податкова міліція переважно вдавалась до каральної політики, користуючись неприпустимими методами так званого «маски-шоу» та масової виїмки документації і серверів, що паралізувало роботу бізнесу.

З огляду на це, експерти вважають прийняття закону про фінансову поліцію найбільш конструктивним підходом до вирішенням проблем, що виникли внаслідок ліквідації податкової міліції. Вимога про узаконення діяльності фінансової поліції до кінця квітня 2017 року також міститься в останній на сьогодні редакції проекту Меморандуму про співпрацю між Україною та МВФ.

Проаналізувавши проект Закону про фінансову поліцію, розроблений Міністерством фінансів за участі громадськості, експерти з питань податкової та бюджетної політики Реанімаційного Пакету Реформ дійшли висновку, що у разі ухвалення цей документ сприятиме мінімізації корупційних явищ в економіці України та створенню сприятливих умов для ведення бізнесу.

Зокрема, законопроект передбачає:

– прозорий конкурсний відбір до фінансової поліції;

– зменшення чисельності (2,5 тис. замість 10 тис.) в поєднанні з високими зарплатами, що, в свою чергу, також знижують корупційні ризики;

– зміну інструментарію роботи з акцентом на глибокі аналітичні розробки;

– позбавлення права проводити перевірки бізнесу.

Експерти РПР також наголошують на нагальній необхідності:

– врегулювати цим законопроектом вичерпний та закритий для третіх осіб перелік підстав, за яких фінансова поліція зможе ініціювати проведення уповноваженими органами перевірок суб’єктів підприємництва;

– усунути дублювання функцій державних органів: з прийняттям закону про фінансову поліцію як спеціалізований орган у цій галузі необхідно позбавити інші органи – СБУ, МВС, ДФС – функцій з розслідування економічних злочинів, якими вони на сьогодні наділені.

В світлі викладеного вище, експерти РПР закликають вас сприяти забезпеченню якнайшвидшого розгляду Кабінетом Міністрів поданого Міністерством фінансів законопроекту про фінансову поліцію та його невідкладному розгляду і ухваленню Верховною Радою зі збереженням усіх суттєвих норм.

Експерти групи Податкова та бюджетна реформа

Реанімаційного Пакету Реформ

ВГОРУ