Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Події > Експерти РПР взяли участь у міжурядовій конференції з питань українських реформ у Копенгагені

Експерти РПР взяли участь у міжурядовій конференції з питань українських реформ у Копенгагені

Позначки:

Представники Реанімаційного Пакету Реформ взяли участь у другій міжурядовій Конференції з питань українських реформ (Ukraine Reform Conference), яка відбулася 27 червня у Копенгагені (Данія), і зібрала на одному майданчику високопосадовців тридцяти шести країн світу, зокрема Великої Сімки, ЄС та НАТО, а також представників міжнародних організацій, громадськості та медіа.

Фото – Twitter Прем’єр-міністра України

Під час пленарної сесії міжнародні партнери України неодноразово відзначили суттєві успіхи українських реформ і наголосили на потребі у більш рішучих змінах. Прем’єр-міністр Данії Ларс Расмуссен підкреслив, що, попри помітний прогрес, низка реформ не рухається у потрібному напрямку.

Фото – Twitter Федеріки Могеріні

Високий представник ЄС із питань зовнішньої політики та політики безпеки Федеріка Могеріні відмітила,  що Євросоюз і Україна ніколи не були раніше так близькі, як сьогодні. «Починаючи з 2014 року ЄС інвестував в Україну більше, ніж будь-які інші країни у світі. Ми запропонували найбільший пакет допомоги у нашій історії – понад 13 млрд євро», – заявила високий представник ЄС. Вона також додала, що Україна має продовжувати реформи та окремо закликала український уряд забезпечити Вищому антикорупційному суду можливість розгляду усіх без виключення справ топ-корупціонерів, в тому числі тих, які вже знаходяться на розгляді у судах першої інстанції.

Фото – Twitter Посла Великої Британії в Україні

Міністр закордонних справ Великої Британії Борис Джонсон наголосив на нерозривному зв’язку двох основних викликів, які зараз стоять перед Україною: протистояння російській агресії та зміцнення безпеки і добробуту. Він відмітив, що немає сенсу прагнути перемоги на полі бою, щоб потім зазнати поразки у боротьбі за  серця та розум громадян.

Міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд, в свою чергу, звернулася до українського уряду: «Ви не гірші тих українців, які живуть сьогодні в Канаді. І ви не робіть ті реформи для нас. Робіть реформи для себе. Щоб ви жили в країні достойній вас. А ми всі будемо вас підтримувати», – зазначила вона

Ukraine Konference.Pressem¿de
Foto: Keld Navntoft

У дискусійній панелі конференції з питань ефективного врядування взяв участь співголова Ради РПР і директор Центру демократії та верховенства права Тарас Шевченко, який, зокрема, наголосив на необхідності системної перебудови інституцій і підкреслив, що антонімом корупції може бути виключно належне врядування.

Ukraine Konference.Pressemøde
Foto: Keld Navntoft

Учасником другої дискусійної панелі з питань економічного розвитку і зростання став член Ради РПР Гліб Вишлінський. На його думку, п’ятьма ключовими кроками для підвищення довіри інвесторів до України є відновлення верховенства права та реформа судової системи, старт роботи незалежного Антикорупційного суду, припинення тиску правоохоронних органів на бізнес та створення служби фінансових розслідувань, прозора та оперативна приватизація державних підприємств, а також створення ринку сільськогосподарських земель.

В рамках конференції Реанімаційний Пакет Реформ також провів дискусію про роль громадянського суспільства у реалізації реформ та презентував пріоритети громадськості на передвиборчий період для міжнародних партнерів. У дискусії взяли участь Ігор Бураковський, голова Правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, Ярослав Юрчишин, виконавчий директор Transparency International Україна, Михайло Жернаков, член Ради РПР та директор Фундації DEJURE, Олена Прокопенко, керівник міжнародного напряму РПР.

Наступна третя міжурядова Конференція з питань українських реформ відбудеться за рік у Канаді.

ВГОРУ