Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Експерти РПР вимагають призначити новий склад Рахункової палати

Експерти РПР вимагають призначити новий склад Рахункової палати

Шановний пане Голово Верховної Ради
та народні депутати!

Ми, експерти групи “Публічні фінанси” Реанімаційного Пакету Реформ (надалі – РПР), хочемо звернути Вашу увагу на необхідність якнайшвидшого обрання дев’яти керівних членів Рахункової палати України.

Згідно нового закону “Про Рахункову палату”, Верховна Рада має призначити новий склад Рахункової палати у двомісячний термін з дня набрання чинності документу. Однак із жовтня 2015-го парламент не спромігся цього зробити.

Ми вкрай занепокоєні цією ситуацією. Такий стан справ затягує якість та ефективність впроваджуваних реформ в Україні, адже Рахункова палата вже довгий час не може повноцінно запрацювати. Зокрема, ефективно контролювати публічні фінанси та проводити внутрішні аудити державних коштів.

Для повноцінного запуску роботи Рахункової палати необхідно обрати висококваліфікованих та незалежних фахівців. Саме їхня доброчесність та ефективність – гарантія незалежності Рахункової палати. Це також є ключовою передумовою для встановлення внутрішнього фінансового контролю за органами влади та підвищення ефективності використання ними бюджетних коштів.

Під час експертного круглого столу «Виклики та завдання перед оновленою Рахунковою палатою», який організував Центр “Ейдос”, представники профільного комітету парламенту Іван Крулько та Віктор Кривенко повідомили, що комітет уже обрав 27 претендентів. Їхні прізвища народні депутати готові оголосити парламенту уже наступного пленарного засідання.

В зв’язку з цим, ми закликаємо до якнайшвидшого розгляду питання призначення керівного складу Рахункової палати у Верховній Раді шляхом включення цього питання до порядку денного пленарних засідань парламенту на найближчому пленарному тижні (10-13 травня 2016 року).

Наголошуємо: затягування із голосуванням за керівний склад Рахункової палати може стати причиною погіршення економічної ситуації в Україні та поставить під сумнів взятий державою курс на реформування сфери публічних фінансів та боротьбу із корупцією.

ВГОРУ