Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Експерти РПР: впровадження 3Gможуть загальмувати шість міністерств

Експерти РПР: впровадження 3Gможуть загальмувати шість міністерств

Спільнота експертів та активістів Реанімаційний Пакет Реформ і зокрема експерти групи по впровадженню в Україні 3Gвважають важливим кроком схвалення Кабміном розпорядження щодо умов проведення тендеру на видачу ліцензій для впровадження 3G зв’язку. Водночас розпорядження Кабміну не вступить в силу поки не буде схвалено шістьома структурами: Міністерством оброни, Міністерством юстиції, Міністерством фінансів, Міністерством економіки, Антимонопольним комітетом, Державною службою спецзв’язку.

Вимагаємо прозорого конкурсу на частоти 3G зв'язку

Вимагаємо прозорого конкурсу на частоти 3G зв’язку

«Схвалення Кабміном розпорядження відбулося за дивною процедурою. Первинно цей документ мав пройти схвалення у відповідних міністерствах, а вже потім його має схвалювати Кабмін – це логічно. Зараз же цей папірчик має великі шанси ще на шість місяців загубитися в кулуарах Кабміну. Лише після схвалення всіма шістьома структурами через 60 днів зможе розпочатися конкурс на видачу ліцензій і в цьому ми бачимо серйозні ризики гальмування процесу» – коментує ситуацію експертка групи РПР по 3G Олена Мініч.

РПР очікує, що тендер на продаж ліцензій буде оголошено максимально оперативно і вже на початку 2015 року громадяни України знатимуть, хто з операторів впроваджуватиме 3G. Експерти наголошують, що тендер на видачу ліцензій має пройти прозоро на недискримінаційних умовах для всіх гравців ринку.

«Урядовці повинні зрозуміти, що відкритий тендер повинен залучити в бюджет України мінімум 6,5 мільярдів гривень. Прозорий запуст 3Gна конкурентній основі дозволить нам модернізовувати та забезпечувати армію. Саме тому експерти РПР стануть сторожовими псами і слідкуватимуть за кожним кроком чиновників в процесі тендеру на видачу ліцензій» – зазначає експертка РПР Тетяна Попова.

Також експерти наголошують, що процес розподілу частот має бути незворотнім – держава не має права в подальшому ставити під сумнів суверенне право операторів на РЧР. РПР і в подальшому буде приділяти увагу впровадженню сучасних технологій зв’язку наступних поколінь ( 4G та 5G). Зокрема важливо на законодавчому рівні закріпити принцип технологічної нейтральності при використані радіочастотного ресурсу.

 

Впровадження зв’язку третього покоління дозволить прискорити вихід України з економічної кризи, адже, як свідчить світова практика 1000 користувачів широкосмугового інтернету створюють 80 нових робочих місць, а збільшення проникнення широкосмугового інтернету на 10% підвищує ВВП на 1%. Про важливість впровадження 3Gв Україні експерти РПР неодноразово публічно заявляли протягом останніх 6 місяців.

 

 

ВГОРУ