Спільнота експертів та активістів Реанімаційний Пакет Реформ і зокрема експерти групи по впровадженню в Україні 3Gвважають важливим кроком схвалення Кабміном розпорядження щодо умов проведення тендеру на видачу ліцензій для впровадження 3G зв’язку. Водночас розпорядження Кабміну не вступить в силу поки не буде схвалено шістьома структурами: Міністерством оброни, Міністерством юстиції, Міністерством фінансів, Міністерством економіки, Антимонопольним комітетом, Державною службою спецзв’язку.
«Схвалення Кабміном розпорядження відбулося за дивною процедурою. Первинно цей документ мав пройти схвалення у відповідних міністерствах, а вже потім його має схвалювати Кабмін – це логічно. Зараз же цей папірчик має великі шанси ще на шість місяців загубитися в кулуарах Кабміну. Лише після схвалення всіма шістьома структурами через 60 днів зможе розпочатися конкурс на видачу ліцензій і в цьому ми бачимо серйозні ризики гальмування процесу» – коментує ситуацію експертка групи РПР по 3G Олена Мініч.
РПР очікує, що тендер на продаж ліцензій буде оголошено максимально оперативно і вже на початку 2015 року громадяни України знатимуть, хто з операторів впроваджуватиме 3G. Експерти наголошують, що тендер на видачу ліцензій має пройти прозоро на недискримінаційних умовах для всіх гравців ринку.
«Урядовці повинні зрозуміти, що відкритий тендер повинен залучити в бюджет України мінімум 6,5 мільярдів гривень. Прозорий запуст 3Gна конкурентній основі дозволить нам модернізовувати та забезпечувати армію. Саме тому експерти РПР стануть сторожовими псами і слідкуватимуть за кожним кроком чиновників в процесі тендеру на видачу ліцензій» – зазначає експертка РПР Тетяна Попова.
Також експерти наголошують, що процес розподілу частот має бути незворотнім – держава не має права в подальшому ставити під сумнів суверенне право операторів на РЧР. РПР і в подальшому буде приділяти увагу впровадженню сучасних технологій зв’язку наступних поколінь ( 4G та 5G). Зокрема важливо на законодавчому рівні закріпити принцип технологічної нейтральності при використані радіочастотного ресурсу.
Впровадження зв’язку третього покоління дозволить прискорити вихід України з економічної кризи, адже, як свідчить світова практика 1000 користувачів широкосмугового інтернету створюють 80 нових робочих місць, а збільшення проникнення широкосмугового інтернету на 10% підвищує ВВП на 1%. Про важливість впровадження 3Gв Україні експерти РПР неодноразово публічно заявляли протягом останніх 6 місяців.