Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Експерти РПР та Голова НАК «Нафтогаз» обговорили ключові питання реформування нафтогазової галузі

Експерти РПР та Голова НАК «Нафтогаз» обговорили ключові питання реформування нафтогазової галузі

20 січня відбулась зустріч експертів РПР із Головою НАК “Нафтогаз” Андрієм Коболєвим. Під час дискусії було обговорено низку важливих питань, які стосуються реформування енергетичної галузі. Зокрема, Голова НАК Нафтогаз представив своє бачення реформ у нафтогазовій сфері. На думку Коболєва, ключовими для її реформування є диверсифікація джерел постачання газу, швидке підняття цін до ринкового рівня, впровадження енергоефективних технологій та подолання корупції в НАК “Нафтогаз України”.

Експерти РПР озвучили свої думки та зауваження стосовно такого підходу, відзначивши, зокрема, такі моменти:

У результаті обміну думками було домовлено, що протягом тижня представники “Нафтогазу” нададуть інформацію про розрахунки кількості абонентів та розмірів субсидій, необхідних для підвищення ціни на газ до ринкового рівня. Андрій Коболєв також підтримав позицію стосовно пріоритетності обліку (спочатку облік, потім — підвищення ціни). Крім того, представники Нафтогазу погодились оприлюднити фінансові плани, водночас вказавши на те, що інвестиційні плани, звіти та обґрунтування ціни на газ містить комерційну таємницю.

Представники РПР та «Нафтогазу» досягли домовленостей стосовно частини обговорюваних питань, проте висловили готовність надалі співпрацювати задля впровадження реформ у нафтогазовій галузі.

ВГОРУ