Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Експерти РПР: Стратегія розвитку Української культури представлена ​​Мінкультом – імітація

Експерти РПР: Стратегія розвитку Української культури представлена ​​Мінкультом – імітація

До 15 травня віце-прем’єр з гуманітарної політики, міністр культури В’ячеслав Кириленко, запропонував громадськості обговорити довгострокову стратегію розвитку української культури. Експерти Групи Культура Реанімаційного Пакету Реформ висловлюють свою глибоку стурбованість якістю і підходом до роботи Міністерства над ключовим документом для розвитку культурної сфери.

 Нинішня стратегія являє собою поверхневий документ, який не охоплює значну частину проблем сфери. Єдиним завданням такого документу може бути формальний звіт по зобов’язанням Міністерства згідно із затвердженим планом дій уряду і графіку імплементації угоди з ЄС (підготувати документ з назвою «Стратегія розвитку культури до 2025» до 1 червня). До того ж, документ не відображає значну частину завдань прописаних в коаліційній угоді і Президентської стратегії сталого розвитку «Україна – 2020».

 На розробку найважливішого документу Міністерство культури виділило менше місяця. В той же час, над подібними програмами в країнах ЄС працюють від року (при наявності релевантного досвіду та існуючих досліджень) до декількох років. Міністерством було змарновано досвід уже напрацьованих програм, створених громадськими організаціями. На зборах робочої групи представниками Міністерства було висловлено негативне ставлення до всіх існуючих матеріалів, що демонструє закритість і нездатність нинішньої команди взаємодіяти з громадянським суспільством.

 Експерти громадянської платформи РПР закликають Міністра Культури Кириленко залучити громадські організації та експертів ЄС з культури для роботи над стратегією, забезпечити прозорість процесу роботи, представити результати роботи згідно з положенням 2.3. Коаліційної угоди, яке мало б бути засадничим при підготовці Стратегії: «Приведення основних завдань та функцій Міністерства культури у відповідність з європейськими практиками і принципами, реформування його структури».

 У зв’язку з вище викладеними фактами група Культура Реанімаційного Пакету Реформ закликає відповідальних за імплементацію реформ і асоціацію з ЄС, прем’єр міністра України Арсенія Яценюка, заступника глави АП Дмитра Шимківа, а також народних депутатів України звернути особливу увагу на ситуацію з реформами в культурній сфері.

 Розробка та імплементація Стратегії розвитку культури та Стратегії культурної політики має ключове значення не тільки для успішної асоціації з ЄС, але й для сталого розвитку країни.

 

Група Культура РПР: Наталія Кривда, Мар’яна Матвейчук, Володимир  Кадигроб, Лариса Бабій, Віктор Рубан, Сергій  Галетій, Антон Корвін-Піотровський, Олександр Білера, Салата Олена, Лариса Артюгіна, Олександр Остапенко, Лариса Венедіктова, Вікторія Колеснікова    

ВГОРУ