Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Без категорії > Експерти РПР напрацювали план дій з реалізації Всеукраїнського громадського бюджету

Експерти РПР напрацювали план дій з реалізації Всеукраїнського громадського бюджету

18 січня в офісі Реанімаційного Пакету Реформ відбулася друга експертна зустріч для напрацювання моделі Всеукраїнського громадського бюджету (ВГБ). Учасники зустрічі – експерти РПР, експерти-практики з питань Громадського бюджету, представники МінРегіону, місцевих органів влади, ПРООН, програми “U-LEAD з Європою” та EGAP.

Нагадаємо, що з часу останньої робочої зустрічі 3 грудня 2018 року Робоча група  зібрала 17 різних пропозицій, зокрема від представників аналітичних центрів: ЦРІ, ІГС, УНЦПД, ОМС та ЦОВВ.

За результатами зустрічей та консультаціями з МінРегіоном вирішили проектувати ВГБ як конкурс проектів національного значення. Проекти будуть обиратися шляхом електронного голосування громадянами України. Відкритим залишається питання моделі ВГБ на 2019 рік, якщо процес виведення коштів ВГБ з державного фонду регіонального розвитку (ДФРР) затягнеться.

Група Децентралізації РПР (головний експерт – Анатолій Ткачука) за підтримки групи Е-Демократія РПР (Сергій Лобойко) та всіх учасників експертної мережі ВГБ розпочала підготовку відповідного законодавчо-нормативного забезпечення і до цієї роботи запрошуються всі експерти.

Водночас експерти МінРегіону готують проект змін до Постанови КМУ №196 щодо порядку впровадження ВГБ в рамках ДФРР, який запропонують до експертного обговорення.

Інформація від учасників наради: з одного боку, ВГБ – це унікальний шанс створення потужного інструменту долучення громадян до розвитку країни, а з іншого – важливо врахувати всі ризики та не допустити втрати довіри до ВГБ на будь-якому з етапів його функціонування. Враховуючи інноваційність ВГБ  для України та світової практики, цей інструмент може постійно еволюціонувати.

Щоб долучитися до експертної мережі ВГБ, надішліть e-mail модератору мережі Олені Медведенко за адресою: info@cid.center.

ВГОРУ