Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Експерти РПР із медіареформи вимагають від Радикальної партії України припинити втручатися в діяльність суспільного мовника

Експерти РПР із медіареформи вимагають від Радикальної партії України припинити втручатися в діяльність суспільного мовника

Ми, представники групи «РПР-Медіа» висловлюємо обурення черговою спробою Радикальної партії Олега Ляшка замінити члена Наглядової ради ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» (ПАТ «НСТУ»).

На засіданні Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення 9 березня 2017 року було розглянуто подання депутатської фракції Радикальної партії Олега Ляшка про заміну представника у складі Наглядової ради ПАТ «НСТУ». Відповідне подання від фракції за підписом Олега Ляшка надійшло до Національної ради 24 лютого 2017 року. Регуляторний орган вирішив розглянути це питання на наступних засіданнях, щоби з’ясування причини відповідної заміни.

«РПР-Медіа» нагадує як фракції Радикальної партії Олега Ляшка, так і всім іншим політичним силам українського парламенту, що Закон передбачає виключний перелік підстав для припинення повноважень члена Наглядової ради:

Закон прямо забороняє дострокове припинення повноважень члена Наглядової ради НСТУ з інших підстав. Ми вважаємо, що друга спроба заміни члена Наглядової ради ПАТ «НСТУ» є не лише показовою з погляду рівня відповідальності за свої рішення, але і яскравим прикладом правового нігілізму, що неприпустимо для відповідальної посади народного депутата України.

Ми ще раз нагадуємо, що Наглядову раду ПАТ «НСТУ» було сформовано в чіткій відповідності до Закону із дотриманням належних процедур і виходячи з принципів законності й неупередженості. Склад Наглядової ради було затверджено 17 грудня 2015 року, а з огляду на те, що ПАТ «НСТУ» було створено лише 19 січня 2017 року, термін повноважень слід рахувати саме з цієї дати, що також було підтверджено рішенням регулятора.

Підтримуючи заяву членів Наглядової ради НСТУ від 13 березня 2017 року, група Реанімаційного пакету реформ із питань медіареформи («РПР-Медіа») вимагає припинити політичні ігри довкола суспільного мовлення й не ставити через свої образи чи амбіції під загрозу репутацію України як держави, спроможної імплементувати європейські стандарти й міжнародні зобов’язання, зокрема у сфері суспільного мовлення.

У зв’язку з цим група Реанімаційного пакету реформ із питань медіареформи («РПР-Медіа») закликає:

1) фракцію Радикальної партії Олега Ляшка у Верховній Раді — невідкладно відкликати подання фракції до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення щодо заміни представника у складі Наглядової ради НСТУ як таке, що прямо і грубо суперечить Закону;

2) Національну Раду з питань телебачення і радіомовлення — при розгляді цього та будь-яких інших аналогічних подань парламентських фракцій та груп, що стосуються членства в Наглядовій раді НСТУ, керуватися виключно вимогами Закону України «Про суспільне телебачення і радіомовлення України».

Додатки:

ВГОРУ