Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Експерти РПР вітають обрання керівництва НАЗК та закликають до прозорості та відкритості у його роботі

Експерти РПР вітають обрання керівництва НАЗК та закликають до прозорості та відкритості у його роботі

Ми, експерти Реанімаційного Пакету Реформ, вітаємо обрання голови та заступника голови Національного агентства з питань запобігання корупції та бажаємо їм стійкості, професійності та ефективної роботи на цих посадах. Обрання керівництва – черговий дуже важливий крок до повноцінної роботи агентства, метою якого є не лише забезпечення електронного декларування публічних службовців, але й контроль за партійними фінансами, робота з викривачами корупції, контроль за дотриманням вимог щодо конфлікту інтересів та низка інших важливих функцій.

Для повноцінної роботи нового антикорупційного органу важливо якнайшвидше, без зволікань обрати останнього 5-го члена НАЗК, процедура відбору якого триває. Рекомендуємо, перш за все, звертати увагу на ті кандидатури, які під час попереднього відбору були консенсусними для більшості членів конкурсної комісії. Перемогти повинен кандидат, який повністю відповідає вимогам закону – має найкращі професійний досвід, знання і якості для виконання службових обов’язків члена Національного агентства.

Також ми закликаємо НАЗК забезпечити публічність проведення засідань, з доступом представників ЗМІ та громадськості, у відповідності до завчасно опублікованого порядку денного, а також транслювалися в режимі реального часу он-лайн. Закликаємо оперативно оприлюднювати протоколи засідань та ухвалені рішення, при цьому дотримуватися вимог Закону “Про доступ до публічної інформації” щодо оприлюднення проектів нормативно-правових актів. Відкритість та прозорість діяльності антикорупційного органу підніме рівень суспільної довіри як до керівництва НАЗК, так і до органу в цілому, бо робота за закритими дверима породжує непотрібні підозри в кулуарному підході. Національне агентство повинно стати взірцем доброчесності, а відкритість є її важливою складовою.

З повагою
громадська платформа “Реанімаційний Пакет Реформ”

ВГОРУ