Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Аналітика > Експерти презентували програму дій для політиків та чиновників у сфері охорони довкілля

Експерти презентували програму дій для політиків та чиновників у сфері охорони довкілля

МБО “Екологія-Право-Людина” презентувала Політичну програму дій у сфері охорони довкілля. Це – об’ємна дорожня карта реформ, яку може використовувати та адвокатувати будь-яка політична сила або органи влади.

Оскільки стартують виборчі перегони, в інформаційному просторі все частіше будуть з’являтися програми політичних партій, популістські гасла та багатообіцяючі промови. Для того, щоб в програмах політиків були справді важливі пріоритети, зокрема, у сфері охорони довкілля, експертне середовище підготувало низку ключових змін, які необхідно впроваджувати найближчим часом.

Зокрема, сьогодні, як з’ясували експерти ЕПЛ, з понад 20 найактивніших українських політичних партій, про довкілля у своїх програмах згадують лише сім. Лише у двох є положення про потребу запровадити підвищену юридичну відповідальність за заподіяння шкоди довкіллю.

Саме з огляду на той вакуум навколо проблем довкілля, що існує в програмах політичних партій, ЕПЛ пропонує комплексне, експертне бачення шляхів вирішення проблем охорони довкілля, які накопичуються з року в рік. Це не набір гасел і декларацій. Це чіткі кроки, важка копітка праця, яка може розтягнутися на багато років. Це – горизонтальні та секторальні зміни, реалізація яких, за задумом наблизить Україну до цивілізованих країн світу.

Загалом Програма складається з 4-х розділів, які в свою чергу поділяються на опис проблем й конкретні пропозиції щодо їхнього вирішення:

            – Горизонтальні зміни,

            – Секторальні проблеми у сфері охорони довкілля,

            – Війна і довкілля,

            – Екологічне правосуддя.

ЕПЛ закликає не лише політичні партії, але й органи державної влади та органи місцевого самоврядування враховувати питання довкілля під час планування політики та прийняття рішень як передумови охорони здоров’я населення, забезпечення сталого розвитку та процвітання держави.

Ознайомитися з текстом програми можна за цим посиланням.

 

ВГОРУ