Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Інфографіки > Експерти назвали найважливіші законопроекти до ухвалення на 8 сесії

Експерти назвали найважливіші законопроекти до ухвалення на 8 сесії

Позначки:

Низка законопроектів очікує на ухвалення парламентом до завершення восьмої сесії Верховної Ради. Критично важливими є закони про ЦВК, Антикорупційний Суд, виборче законодавство.

Експерти Реанімаційного Пакету Реформ визначили пріоритети для парламенту до кінця 8 сесії.

“Найважливішим законопроектом, який парламенту варто ухвалити вже цього тижня, є проект закону про оновлення ЦВК. Оскільки цій структурі критично важливо вже розпочати свою роботу”, – каже керівник адвокаційного відділу РПР Андрій Гевко.

Дуже важливим є ухвалення законопроекту про Антикорупційний Суд та Проекту Виборчого кодексу. 

“Я вірю, що закон про Антикорупційний Суд буде ухвалений вже на цій сесії, попри те, що останнім часом профільний комітет недієздатний і не може зібратись. Адже ухвалення цього закону пов’язане із отриманням коштів МВФ і співпрацею з міжнародними партнерами”, – зазначив Гевко.

Щодо Виборчого кодексу, то експерт прогнозує його ухвалення не раніше осені через велику кількість поправок, які ще потрібно внести.

На порядку денному парламенту ще багато законопроектів, які покликані врегулювати нові реалії або ж юридичні колізії, що виникли з ухваленням інших законів. 

Таким є проект закону № 7528 “Про внесення змін до деяких законів України щодо регулювання відносин у сфері державної служби”, який, по суті, є технічним і покликаний якраз врегулювати юридичні колізії, пов’язані з реформуванням держслужби. 

Крім того, це і два законопроекти, що стосуються децентралізації.

“Перший – №6656 – стосується утворення та ліквідації районів. В країні вже є ситуація, коли ОТГ повністю покривають територію району. Відповідно доцільність існування таких районів відсутня і треба змінювати адміністративно-територіальний устрій. Є ще законопроект №6403, який стосується планування територій новостворених громад і регулює всі процедури, з цим пов’язані”, – пояснює Андрій Гевко.

Не менш важливим експерти називають і законопроект «Про всеукраїнський референдум», який також очікує на розгляд близько трьох років.

“Це якісний законопроект, розроблений в тому числі експертами з громадського сектору, зокрема з Центру політико-правових реформ. Його ухвалення особливо актуальне з огляду на рішення Конституційного суду, який визнав неконституційним діючий законопроект, що діяв в цій сфері. Тобто зараз цей аспект взагалі ніяк законодавчо не врегульований”, – коментує експерт.

Протягом майже трьох років не ухвалюються законопроекти №2820 та №4030а, які покликані імплементувати положення директив Угоди про асоціацію в сфері регулювання поводження з тютюном.

Треба, щоб наші депутати працювали і ухвалювали ці законопроекти, бо в них втілені пункти, які є обіцянками з їх передвиборчих програм. Однак депутати чомусь забувають про свої програми, коли приходять до влади”, -підсумовує Гевко.

Інфографіка п

ВГОРУ