Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Експерти групи РПР-довкілля закликають Президента відкликати своє вето на закони, які запроваджують європейські процедури оцінки впливу на довкілля та стратегічної екологічної оцінки

Експерти групи РПР-довкілля закликають Президента відкликати своє вето на закони, які запроваджують європейські процедури оцінки впливу на довкілля та стратегічної екологічної оцінки

31 жовтня 2016 року Президент України повернув зі своїми пропозиціями закони України Про оцінку впливу на довкілля № 1639-VІІІ (надалі – Закон про ОВД) та Про стратегічну екологічну оцінку № 1640-VІІІ (надалі – Закон про СЕО).

Навколо прийняття законів про ОВД та СЕО об’єднались практично всі політичні сили, включно з Блоком Петра Порошенка та галузевими асоціаціями промисловців, розуміючи важливість питань захисту довкілля.

Але лобізм брудного бізнесу, на жаль, поки що перемагає.  Відтак, у експертів постає питання, чи насправді Президент захищає бізнес та чіткі і прозорі правила його ведення за європейськими стандартами? І чи це вето не є результатом лобізму та корупції, які проникли в АПУ?

Експерти групи РПР-довкілля переконані: пропозиції Президента до зазначених законів не можна назвати вмотивованими і сформульованими. Адже більшість зауважень є надуманими, суперечать самим основам Директив про СЕО і ОВД. Це фактично ставить Україну в умови подальшого і тривалого невиконання Угоди про асоціацію з ЄС, відповідних Директив ЄС та Протоколу про СЕО.

Детальніше щодо коментарів до пропозицій Президента ТУТ.

Зауважимо, що вето матиме наслідки далеко поза межами України і може негативно вплинути на розвиток економіки, підсилить  соціальну напругу між бізнесом та громадами, погіршить політичний імідж держави.

Окрім того, 6 листопада на нас чекають санкції Енергетичного співтовариства, яке наполегливо вимагає наявність європейського закону про ОВД. Слід очікувати і санкції, які передбачені Конвенцією Еспо та Оргуською конвенцією, за якими Україна буде позбавлена прав і привілеїв. Таких прецедентів ще не було.

В України був шанс підтвердити свою європейськість та нарешті реалізувати наміри реформувати екологічне управління за європейськими стандартами. Натомість ця ситуація нагадує 2013 рік, коли Янукович змінив вектор та зрадив європейські очікування українського народу.

З огляду на викладене закликаємо Президента:

ВГОРУ