Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Експерти Антикорупційної групи РПР закликають НАЗК привести систему електронного декларування у відповідність до законодавства

Експерти Антикорупційної групи РПР закликають НАЗК привести систему електронного декларування у відповідність до законодавства

З 1 вересня 2016 року згідно з рішенням НАЗК система електронного декларування розпочала свою роботу в постійній (промисловій) експлуатації. Однак, станом на 14:00 12 вересня 2016 року зберігається ціла низка проблем, які виникли ще 1 вересня. Всі вони стосуються функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Варто зазначити, що система від 15-го серпня, яка працювала у дослідній експлуатації, цих недоліків не мала. Проблеми з’явилися після її «доопрацювання» Державним науково-дослідним інститутом спеціального зв’язку та захисту інформації КПІ.

25 серпня між НАЗК та цим інститутом був укладений договір з корегування  документації та програмного забезпечення в частині побудови КСЗІ Реєстру. Роботи прийняли 29 серпня. З цього моменту розробником Реєстру декларацій виступає вже НДІ спеціального зв’язку та захисту інформації КПІ.

Критичними для роботи системи, зокрема, є такі помилки:

Наявність перелічених проблем може призвести до некоректного заповнення декларацій, що матиме негативні наслідки та може практично унеможливити використання електронного декларування для запобігання корупції.

У зв’язку з цим, експерти Антикорупційної групи Реанімаційного Пакету Реформ вимагають від Національного агентства з питань запобігання корупції у найкоротші строки привести електронну систему у відповідність до законодавства та усунути існуючі недоліки, які можуть бути використані для некоректного заповнення та подачі декларацій. Адже це у підсумку може ускладнити або унеможливити притягнення відповідних осіб до кримінальної, адміністративної чи дисциплінарної відповідальності.

ВГОРУ