Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Експертне обговорення змін до Закону України «Про індустріальні парки»

Експертне обговорення змін до Закону України «Про індустріальні парки»

Експертне обговорення змін до Закону України «Про індустріальні парки» – спільний захід Комітету з питань промполітики та розвитку підприємництва ВРУ та Експертної групи з Дерегуляції та інвестицій Реанімаційного Пакету Реформ

24 квітня 2015 року 14:00-16:00 вул. Грушевського, 18а, 2ий поверх, к. 11

Закон діє з кінця 2012 року, за цей час в Україні зареєстровано 12 індустріальних(промислових) парків. Але насправді діють з них тільки 2.  В той же час індустріальні парки в Китаї, Чехії, Словаччині, Угорщині та багатьох інших країнах світу стали дієвим механізмом залучення іноземних інвестицій та створення робочих місць. В них виробляється сучасна продукція, яка знаходить покупців в усьому світі.

Голова профільного Комітету з питань промислової політики та розвитку підприємництва ВРУ Віктор  Галасюк так оцінив ситуацію:   «Сьогодні прийшов час формувати потужну промислову політику, як інструмент індустріалізації та розвитку національної економіки. Навколо цього ми маємо зорієнтувати всі інші види політик – торгівельну, фіскальну, інфраструктурну – для того, щоб підтримати власного товаровиробника, створивши для нього справжні ринкові можливості, стимулювати масштабну експортну експансію та створювати робочі місця в Україні».

«Ми зараз знаходимося на складних умовах, коли навіть у Білорусі ВВП на душу населення вдвічі більше. І зараз важливо розробити пакет податкових і митних стимулів, які зроблять інвестиційний клімат в Україні більш привабливим, ніж у країнах-конкурентах: Польщі, Білорусії, Чехії та Словаччини» – додав пан Галасюк.

«Ми розробляємо законопроект-конструктор, що надає великий вибір організаційних схем і забезпечує максимальну гнучкість для ринку. Ми передбачаємо норми прямої дії в законодавстві і застосовуємо антикорупційний механізм».

Група експертів волонтерської громадської ініціативи «Реанімаційний Пакет Реформ» розробила пропозиції щодо покращення Закону, залучивши до роботи науковців, практиків з діючих парків та представників інвестиційної спільноти.

Експерт групи Володимир Власюк зауважив, що «держава має стимулювати розвиток саме переробного виробництва, з високим ступенем залучення в світові ланцюжки доданої вартості. По-2, створювати індустріальні парки в країні буде значно простіше, якщо в самому законі прописати чітко товарну групу, яка буде звільнятися при ввезенні на митну територію України від оподаткування. Це має бути тільки устаткування, обладнання та комплектуючі до них, матеріали, згідно з відповідним кодом УКТ ЗЕД. Таким чином, ми уникнемо загрози корупції і безмитного завезення морожених курчат, старих автівок з Європи тощо».

Керівник експертної групи РПР Ростислав Лукач додав, що «в цілому, робота Групи спрямована на виявлення та усунення існуючих бар’єрів на шляху залучення інвестицій, створення нових робочих місць. Спрощення реєстрації індустріальних парків та збільшення впливу місцевих органів влади на їхнє створення дозволить залучити іноземні інвестиції та створити нові робочі місця».

ВГОРУ