Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Експертна позиція: Мінприроди виправдовується, звинувачуючи громадськість

Експертна позиція: Мінприроди виправдовується, звинувачуючи громадськість

26 березня активісти провели акцію під Міністерством екології та природних ресурсів, де вимагали активізувати доопрацювання та ухвалення ключових законопроектів з управління відходами, а також призупинити фейкову реформи з екологічного контролю. В акції взяли участь мешканці, що проживають біля полігонів твердих побутових відходів, представники експертної  групи “Охорона довкілля” РПР, “Україна без сміття, “Батарейки, здавайтеся”, “Друге життя”, МФО «Зелена енергія змін», Save Dnipro, Асоціація твердих відходів (ISWA), еко-активісти.

Мешканці міст та сіл, що знаходяться у 100 метрах біля полігонів зі сміттям, не мають часу чекати. Під загрозою життя їх та дітей. Поки в Мінприроди мріють про окремі закони, вирішити проблему можна – включивши розділ про побутові відходи в проект рамкового закону про управління відходами.

Прикладом співпраці з експертами та активістами є Оргуська конвенція, за якою громадськість подає коментарі державним органам влади у довільній формі, навіть емоційній. Схожа ситуація з коментарями громадськості трапляється і в Україні, та водночас Мінприроди як офіційна установа не має права на емоції у соціальних мережах, ЗМІ чи власному сайті. Завдання ЦОВВ – це надання виваженої відповіді після розгляду громадських пропозицій та вимог. Натомість Міністерство пише про неконструктив у соціальних мережах та лаконічно вказує на всім відому процедуру узгодження проекту.

Міністерство не ознайомилося уважно з нещодавніми заявами громадськості щодо управління відходами та екоконтролю, але негайно зреагувало. Нагадуємо про вимоги громадських експертів та еко-активістів:

Мінприроди варто не ховатися за роз’ясненням відомих процедур, а співпрацювати з громадськими експертами для прискорення реформи управління побутовими відходами та екоконтролю. Учасники акції пропонують Міністерству екології та природних ресурсів вести конструктивний діалог за столом перемовин, а не змагатися вмінням написання постів у соцмережах.

ВГОРУ