Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Експерт РПР: Встановлення лічильника – те, що кожен з нас може зробити для енергоефективності

Експерт РПР: Встановлення лічильника – те, що кожен з нас може зробити для енергоефективності

18 червня Реанімаційний Пакет Реформ спільно з Національним екологічним центром України за сприяння Групи підтримки України від ЄС провели конференцію «Запровадження розрахунку за опалення і водоспоживання на основі комерційного та індивідуального обліку».

У заході взяли участь перший заступник голови парламентського комітету з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки Олександр Домбровський, Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, представник Європейської Комісії Кшиштоф Герульскі, широке коло міжнародних експертів, представники органів виконавчої влади, профільні громадські організації.

Відкриваючи конференцію, Олександр Домбровський зазначив, що питання запровадження системи обліку ресурсів є надзвичайно актуальним. Він підкреслив, що не можливо проводити реформування енергетичного та комунального сектору, займатися енергоефективністю  без об’єктивного обліку енергетичних ресурсів.

Експерти РПР, розділяючи ідею забезпечення 100% обліку теплової енергії та води, розробили та презентували на конференції проект закону «Про правові та організаційні основи впровадження комерційного обліку у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення, надання комунальних послуг». Метою законопроекту є впровадження 100% обліку до 1 жовтня 2017 року. Норми законопроекту закріплюють організаційні засади впровадження комерційного обліку, джерела фінансування, право власності та технічне обслуговування вузлів обліку.

Встановлення лічильників не є засобом економії ресурсу, а є стимулом до більш ощадливого використання, що в свою чергу призведе до впровадження інших енергоефективних заходів. «Лічильник – це дзеркало, яке дозволяє впливати на поведінку споживачів» наголосив експерт РПР Святослав Павлюк.

Пропозиція Реанімаційного Пакета Реформ в цілому знайшла підтримку у учасників конференції, які відзначали, що спроби закріпити на законодавчому рівні впровадження комерційного обліку вже були, але нажаль питання і досі залишається відкритим.

Міжнародні експерти схвально сприйняли ініціативу РПР. Спираючись  на власний  досвід та практику впровадження обліку у країнах ЕС, європейські партнери підкреслили, що встановлення засобів обліку та вимірювання є першим кроком на шляху енергоефективності. Представники Польщі, Німеччини та Данії поділились технічними, правовими та іншими цікавими особливостями впровадження обліку у власних країнах, які як за рівнем забезпечення, за якістю так і за технологічним інструментарієм обліку та білінгу, випереджають Україну на багато років.

У підсумку стає зрозумілим, що подальше зволікання законодавчого закріплення 100% обов’язкового комерційного обліку стає гальмом для реформ в енергетичній та житлово-комунальній сфері та збільшує відстань від Європи, яка рухається уперед а ми топчемось на місці.

Експерти РПР відкриті для спілкування та приймають пропозиції та правки до представленого законопроекту. Найближчим часом планується фінальна зустріч перед подачею проекту Закону на реєстрацію у Верховну Раду.”

ВГОРУ