Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Експерт РПР: Україні потрібна конституційна реформа, а не дешевий популізм

Експерт РПР: Україні потрібна конституційна реформа, а не дешевий популізм

Питання змін до Конституції стоїть на порядку денному громадськості та влади, але цей процес не є комплексним та водночас достатньо закритим. Замість того, щоб запустити реальну конституційну реформу із залученням широкого кола експертів-конституціоналістів, представники влади висмикують окремі зміни, як це сталося з внесенням змін щодо депутатської недоторканості. Депутати Верховної Ради також намагаються «пропіаритись» на популярному питанні недоторканості та закликають зняти її то з суддів то з Президента. Такий хаотичний процес не дає результату в реальному реформуванні основного закону країни.

«Хочу ще раз закликати нашу владу: Президента та депутатів Парламенту не вдаватися до дешевого популізму, не вкидати на розгляд Верховної Ради такі непідготовлені і відверто слабкі законопроекти, як законопроект № 1776. Потрібно створити конституційну комісію, яка б підготувала всебічний проект змін до Конституції України. Зміни до конституції повинні стосуватися насамперед щодо: судової реформи, децентралізації, реформи виконавчої влади та статусу народних депутатів.» – заявив сьогодні під час брифінгу в Українському Кризовому Медіа-Центрі експерт РПР Ігор Коліушко.

Експерти ініціативи Реанімаційний Пакет Реформ вимагають слідувати запропонованому ними «Порядку денному РПР щодо конституційної реформи», в якому чітко зазначені ті наріжні камені, на яких повинен бути побудований процес напрацювання змін до головного закону країни:

  1. Утворити Конституційну комісію – робочу групу для підготовки законопроекту (законопроектів) про внесення змін до Конституції України.
  2. Більшість членів Конституційної комісії мають складати авторитетні незалежні фахівців в сфері конституційного права.
  3. Обрати співголовами Конституційної комісії Президента України та Голову Верховної Ради України, а представника громадськості – секретарем Конституційної комісії.
  4. Інші члени Конституційної комісії – по 1 представнику від кожної парламентської фракції та по 1 представнику від Апарату Верховної Ради України та Адміністрації Президента.

порядок денний_ RGB-2

ВГОРУ