Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Події > Експерт РПР став Головою Третейської палати України

Експерт РПР став Головою Третейської палати України

На посаду Голови Третейської палати обрали Тараса Шепеля, експерта Групи судової реформи Реанімаційного Пакету Реформ. Таке рішення одноголосно ухвалили під час ІV Всеукраїнського з’їзду третейських суддів.

За словами Тараса Шепеля, зараз основні зусилля слід спрямувати на розвиток в Україні внутрішнього арбітражу, як альтернативного способу вирішення спорів. Таким, чином, вважає він, можна досягнути розвантаження системи державних судів за європейськими та світовими стандартами.

“Необхідно, щоб Уряд України, Президент та Верховна Рада приділили належну увагу запровадженню проарбітражного законодавства, спрямованого на розвиток якісних, авторитетних постійно діючих третейських інституцій, паралельно з впроваджуваними заходами з судової реформи”, – зауважив Шепель.

Згідно з Резолюцією з’їзду, арбітражне законодавство слід вдосконалити, відповідно до європейських стандартів та кращих світових практик, зокрема у таких напрямках:

  1. Компетенція арбітражів має охоплювати сферу цивільних та господарських спорів, за виключенням обмеження спорів, обтяжених публічним елементом (участю державних органів).
  2. Мають бути ухвалені критерії якості арбітрів та арбітражних установ, які здатні гідно, незалежно, неупереджено вирішувати спори.
  3. Має бути забезпечена незалежність арбітражних установ та арбітрів (третейських суддів) від будь-якого стороннього втручання, як з боку держави так і її органів, так і впливу будь-яких окремих бізнесових чи політичних утворень.

Довідка:

Відповідно до ст.58 Закону України «Про третейські суди» Третейська палата України є постійно діючим органом третейського самоврядування, який представляє та захищає соціальні і професійні права та інтереси третейських суддів і третейських судів, здійснює  методичну та видавничу роботу, аналізує практику правозастосування  третейських судів і здійснює інші повноваження, визначені вищим органом третейського самоврядування.

ВГОРУ