Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Директору ДБР варто переглянути незаконне рішення про звільнення підлеглих

Директору ДБР варто переглянути незаконне рішення про звільнення підлеглих

Позначки:

28 травня директор Державного бюро розслідувань Роман Труба наказами звільнив з посад  керівників середньої ланки: директора територіального управління у Полтаві Володимира Тимошко, керівника Другого Управління організації досудового слідства Олександра Туру, керівника Управління планово-фінансової діяльності Дениса Луцика та керівника Управління забезпечення діяльності Руслана Титарчука. Підставою зазначили невідповідність займаній посаді вищевказаних осіб протягом строку випробування, передбаченого Законом України «Про державну службу».

Але це суперечить нормам Закону України «Про Державне бюро розслідувань», де вказано: директор ДБР призначає та звільняє з посад директорів територіальних органів, керівників підрозділів центрального апарату ДБР за поданням Конкурсної комісії (ст. 13 Закону). Та ще до подання директор має отримати погодження від своїх заступників (п. 9 ч. 1, ч. 2 ст. 12 Закону).
Зазначені статті Закону «Про Державне бюро розслідувань» протирічать нормам Закону «Про державну службу», яким фактично обґрунтовують наказ про звільнення. А саме: державному органу або посадовій особі законодавчо надано повноваження від імені держави одноосібно та без погоджень: призначати на відповідну посаду державної служби в державному органі, а також звільняти з такої посади. Водночас вищу юридичну силу мають норми і вимоги спеціального Закону, тому відповідне звільнення є незаконним.

Подібне одноосібне рішення директора ДБР ставить під сумнів прозорість і незалежність функціонування підрозділів Бюро, тим паче коли це стосується звільнення одного з керівників територіального управління ДБР. В Бюро закон не концентрує владу в єдиних руках, тому створив квазі-колегіальне управління і обмежив директора в одноосібних рішеннях долі підлеглих.

Експерти групи “Реформа органів правопорядку” Реанімаційного пакету реформ закликають Романа Трубу переглянути незаконне рішення та вирішувати кадрові питання виключно у визначений законом спосіб.

ВГОРУ