Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Події > Директор ДБР: громадський контроль за діяльністю бюро під загрозою

Директор ДБР: громадський контроль за діяльністю бюро під загрозою

З 27 квітня при Державному бюро розслідувань (ДБР) припине функціонування Рада громадського контролю (РГК), адже повноваження чинної РГК спливають 26 квітня, але через судовий позов розпочати відбір до нової Ради неможливо. Про це заявив директор ДБР Роман Труба під час експертної дискусії “Блокування виборів Ради громадського контролю при ДБР”, яка була організована Реанімаційним Пакетом Реформ і ГО StateWatch 25 квітня.

Один з членів РГК подав позов до суду щодо визнання недійсною постанову про відбір складу Ради шляхом онлайн-голосування. Суд задовільнив цей позов, тому обрання нового складу РГК заблоковано, наголосив Роман Труба, додавший, що юристи ДБР готують апеляцію на це рішення суду.

43 кандидати до нового складу РГК стали заручниками цієї ситуації, хоча вони подали всі необхідні документи для участі у конкурсі, говорить директор ДБР.

Наразі Окружний  адміністративний суд міста Києва розглядає 4 позови проти директора ДБР, які були подані за декілька останніх тижнів.

“Причиною цього є політичні процеси в країні – певні особи прагнуть вплинути на ДБР”, – сказав Труба, але не зазначив, кого саме він має на увазі.

Також зараз на фінальній стадії знаходиться розробка Типового положення про Дисциплінарну комісію ДБР. 3 з 5 членів майбутньої Дисциплінарної комісії мають бути предстаники РГК, але чинні члени Ради громадського контролю не зможуть увійти до цієї комісії, підсумував Роман Труба.

На думку Олександра Лємєнова, засновника ГО StateWatch, головного експерта групи “Антикорупційна реформа” РПР, онлайн-голосування є найбільш конструктивним і прозорим способом обрання складу РГК.

“Онлайн-голосування має бути відкритим, щоб кожен міг побачити, хто за кого проголосував”, – підтримав думку Лємєнова Володимир Фльонц, голова ГО “Електронна демократія”, яка є розробником цієї процедури онлайн-голосування.

Цей захід відбувся в рамках програми з інституційної розбудови Центру демократії та верховенства права, що здійснюється за фінансової підтримки Швеції.

ВГОРУ