Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Інфографіки > Дорожня карта реформ: цілі та завдання до кінця 2017-го

Дорожня карта реформ: цілі та завдання до кінця 2017-го

 

Реанімаційний Пакет Реформ представляє нову Дорожню карту реформ (ДКР). У цьому виданні експерти громадської платформи аналізують основні проблеми та оновлюють цілі, які стоять перед Україною на шляху політико-правових, економічних, та соціальних реформ. Дорожня карта реформ окреслює завдання для різних гілок влади на період до кінця 2017-го року.

«У новій Дорожній карті реформ експерти РПР пропонують стратегічний погляд на реформи і відповідають на питання, куди має прямувати Україна. Дороговказ для органів влади складається із цілей та завдань у різних сферах державної політики. Над ними працювали близько сотні найкращих експертів із лав громадянського суспільства. Ми не просто віддаємо цей документ органам влади, а простягаємо їм руку підтримки у пришвидшенні необхідних країні змін», – додає Вадим Міський, керівник відділу адвокації Реанімаційного Пакету Реформ.

Ігор Коліушко, співголова Ради РПР, підкреслює, що одним з ключових пріоритетів Дорожньої карти реформ залишається підтримка та прискорення реформи державного управління. Другим важливим кроком є поступ в реформі децентралізації: «Рада повинна прийняти зміни у закон про добровільне об’єднання громадян, аби максимально прискорити процес децентралізації. Цей законопроект уже зареєстрований у Раді, однак очевидно потрібен ще більший громадський тиск».

Серед ключових Коліушко називає і судову реформу: «Ми зараз на етапі впровадження нового законодавства. На черзі прийняття законів про Вищу раду правосуддя та Конституційний суд. Експерти РПР мають на меті моніторити та висвітлювати розробку законопроектів, аби влада не спотворила головні ідеї судочинства. Так само з нею тісно пов’язана реформа органів правопорядку».

Для презентації Дорожньої карти реформ та обговорення короткострокових, а також довгострокових пріоритетних державотворчих змін, яких вимагає українське суспільство, 11 жовтня Реанімаційний Пакет Реформ збирає за круглим столом українських та міжнародних експертів, народних депутатів, урядовців, лідерів громадської думки та журналістів.

Захід проводиться за підтримки шведського уряду та Європейського Союзу у рамках проекту Посилення коаліції РПР, який впроваджується Центром демократії та верховенства права.

ВГОРУ